Presvedčivé víťazstvo Dukly nad rezervou Nových Zámkov

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v zápase 15. kola St. Nicolaus I. ligy na domácom ľade nad rezervou Nových Zámkov hladko 7:1. Dva góly do siete extraligovej rezervy zaznamenal Ľubor Balko, po jednom pridali Daniel Hančák, František Poliaček, Lukáš Hvila, Lukáš Toma a Lukáš Hamráček. Zverenci trénerskej dvojice Miroslav Chudý - Richard Šechný sa najbližšie v piatok predstavia v Považskej Bystrici, doma ich uvidíme opäť v stredu 8. novembra, kedy opäť vo Vranove nad Topľou privítajú v tradičnom čase o 17.30 hod. Spišskú Novú Ves.

Zraneniami oslabení Michalovčania (navyše Kabáčom s Cúttom si stiahli ich materské kluby), ktorým kvôli chorobe na lavičke chýbal aj tréner Miroslav Chudý, nezačali súboj proti rezerve Nových Zámkov najlepšie. Už v druhej minúte totiž inkasovali po presnej strele Fominycha. Následne nevyužili presilovú hru, no po jej skončení Ľubor Balko strelou pod hornú žŕdku vyrovnal na 1:1. V druhej desaťminútovke prvej tretiny boli bližšie k streleniu gólu hostia, no nevyťažili nič ani z troch presilových hier.

Od druhej tretiny sa už hralo podľa nôt favorita. Toho naštartoval v 23. minúte druhým gólom v zápase Balko a keď o dve minúty neskôr Daniel Hančák strelou od modrej zvýšil pri presilovke na 3:1, dodalo to domácim definitívne pokoj na hokejky. Michalovčania sa od druhej polovice zápasu bavili hokejom. Ešte v druhej tretine zaznamenal ich štvrtý gól František Poliaček, no a v tretej tretine pridali presné zásahy aj traja Lukášovia - Hvila, Toma a Hamráček.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky B 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)
Góly: 9. Balko (Solomončak), 23. Balko (Solomončak), 25. Hančák (Valečko, Hvila) pres/1, 36. Poliaček (Balko, Solomončak), 49. Hvila (Hamraček), 55. Toma (Solomončak, Poliaček), 57. Hamráček (Poliaček, Balko) - 2. Fominych.
Vylúčení: 6:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Pet. Korba – Riš, Janiga. Divákov: 156.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan – Hančák, Valečko, Kolba, Dolgoš, Cvengroš, Rusina – Mašlonka, Toma, Hvila – Jokeľ, Linet, Fajčák – Poliaček, Balko, Solomončak – Hamráček.
HC MIKRON B: M. Nagy – Klenko, Trávniček, Kovács, Bahna, Štefánik, Školník – Slávik, Rehák, Jass – Gubo, Hvizdoš, Fominych – Tužinský, Hariš, Voros.

Uverejnené: 01.11.2017 21:32:58