MFK Zemplín konečne zabodoval naplno, Podbrezovú zdolal 2:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v zápase 14. kola Fortuna ligy na domácom trávniku nad tímom FK Železiarne Podbrezová 2:1 a ukončili tak negatívnu sériu šiestich zápasov bez víťazstva. O góly Michalovčanov sa postarali Igor Žofčák z pokutového kopu a Martin Koscelník. Zverenci trénera Antona Šoltisa, ktorí si tak upevnili deviatu pozíciu v tabuľke, sa najbližšie predstavia v piatok 3. novembra vo východoslovenskom derby v Poprade, doma ich uvidíme až po reprezentačnej pauze, keď v sobotu 18. novembra už o 14.00 hod. privítajú Trenčín.

Dej „šesťbodového zápasu“ výrazne ovplyvnila už piata minúta. Domáci Sulley sa rútil do šance, obišiel brankára Kuciaka a jeho následnú strelu zrazil rukou stopér „železiarov“ Kupčík. Hlavný arbiter Sedlák neváhal ani na okamih a udelil dvojitý trest – pokutový kop a červenú kartu. Z následnej penalty otvoril skóre duelu Igor Žofčák. V sedemnástej minúte už bolo 2:0, po tom, čo rohový kop predĺžil Martin Kolesár a Martin Koscelník hlavou dopravil loptu do siete. Michalovčanov ale dvojgólový náskok uspokojil, za čo ešte v prvom polčase pykali. Krátko pred uplynutím polhodiny Igor Žofčák doslova naservíroval loptu Jedinákovi a ten strelou od žrde korigoval na 2:1. V 37. minúte mohlo byť dokonca vyrovnané. Bernardinhovu strelu Bieszczad vyrazil len k Leškovi, ktorý nastrelil ľavú michalovskú žrď. Účet sa futbal síce nie príliš oslnivého polčasu, no na šance bohatého, uzavrel Ghančan Sulley, ktorého strela išla tesne vedľa michalovskej brány.

V druhom dejstve tempo hry ešte viac upadlo a uzimení diváci sa nedočkali ani gólových šancí. Tú jedinú mali hostia, Bieszczad tvrdú Bernardinhovu strelu vyškrabal na rohový kop. Hosťujúci útočník sa o gól pokúšal aj po hodine hry, jeho lob ale nesmeroval do priestor troch žrdí. Michalovčania sa snažili hlavne o rýchle kontry. Z nich mohol dvakrát ich náskok poistiť striedajúci Martin Regáli, v oboch prípadoch ale zvolil málo razantné zakončenie, s ktorým si brankár Kuciak poradil. No a keďže tlak „Horehroncov“ v závere neprišiel, Michalovčania si po nie najoslnivejšom výkone pripísali na svoje konto nesmierne dôležité víťazstvo, ktorým zlomili sériu nepriaznivým výsledkov.

MFK Zemplín Michalovce - FK Železiarne Podbrezová 2:1 (2:1)
Góly: 6. I. Žofčák (z pok. kopu), 17. Koscelník - 28. Jedinák.
Žlté karty: 45.+ I. Žofčák, 55. Božok - 42. Kostelný, 89. Kopičár.
Červená karta: 5. Krivák (Podbrezová).
Rozhodovali: D. Sedlák - F. Ferenc, Roszbeck
MFK ZEMPLÍN: Bieszczad - Kolesár, Kavka (86. M. Bednár), J. Carrillo, Šimčák - Grič - Koscelník, I. Žofčák, S. Danko, Božok (65. Regáli) - Sulley
FK ŽELEZIARNE: M. Kuciak - Krivák, Kostelný, Kuc - Turňa (29. Viazanko), I. Baéz, Kopičár, D. Leško, L. Djordjevič - Bernadina, Jedinák (29. Rendla)

Uverejnené: 28.10.2017 20:19:22