Víťazná premiéra Miroslava Chudého, Dukla zdolala HC OSMOS 4:1

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v deviatom kole St. Nicolaus nad tímom HC OSMOS Bratislava 4:1 a pripravili tak novému lodivodovi Miroslavovi Chudému víťaznú premiéru. O góly v sieti Bratislavčanov sa postarali kapitán Marek Kolba, František Poliaček, Radovan Cútt a Tomáš Banovský. Zverenci trénera Miroslava Chudého sa v najbližšom jedenástom kole opäť predstavia na domácom ľade vranovskej STD arény, keď v piatok 13. októbra o 17.30 hod. privítajú celok HC Topoľčany.

Michalovskí hokejisti nastúpili vo svojom prechodnom stánku už pod vedením nového trénera Miroslava Chudého. Tomu chceli pripraviť víťaznú premiéru a svoju predstavu začali napĺňať už v piatej minúte, kedy za chrbát brankára Karla Nemca prešiel nahodený puk z hokejky Mareka Kolbu. Po ňom mohli pridať gól Radovan Cútt aj Lukáš Toma, brankár HC OSMOS ale tentoraz svojich podržal. Domácim sa mohli nepremenené šance vypomstiť, Bratislavčania ale v troch sľubných príležitostiach trafili iba do brankára Trenčana. Za to prišiel trest niekoľko sekúnd pred koncom prvej tretiny, kedy Brezniak nabil Poliačekovi a s chuťou hrajúca tretia michalovská formácia sa tešila z ďalšieho tohtosezónneho gólu – 2:0. Obraz hry sa nemenil ani v druhej tretiny. Diváci naďalej videli bojovný zápas, s viacerými šancami na oboch stranách. V 29. minúte už bolo 3:0, keď sa pri závare pred bratislavskou bránou najlepšie zorientoval Radovan Cútt. Odpoveď hostí prišla o šesť minút neskôr, kedy Trenčana nepriestrelnosť ukončil Marek Sloboda. Navyše, v posledných sekundách hry mohol korigovať aj Danišovský, Trenčan ale svojich podržal. Jeho spoluhráči sa mu za to v tretej tretine odmenili upokojujúcim gólom, ktorý zaznamenal Tomáša Banovský a Michalovčania tak zvíťazili 4:1.

HK Dukla Ingema Michalovce - HC OSMOS Bratislava 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 5. Kolba, 20. Poliaček (Brezniak, Hančák), 29. Cútt (Kabáč), 47. Banovský (Cútt, Borov) - 36. Sloboda (Ficel, Klučiar)
Vylúčení: 3:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Homola, Pribula. Divákov: 300.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Hančák, Valečko, Kolba, Dolgoš, Cvengroš, Rusina, Jaššo - Banovský, Cútt, Kabáč - Hvila, Linet, Hamráček - Brezniak, Toma, Poliaček - Borov, Balko, Fedorko - Solomončak.
HC OSMOS: Němec - Kuzmín, Vidovič, Ficel, Černý, Valjent, Roth, Čeh, Guoth - Sloboda, Kratochvíla, Klučiar - Danišovský, Mlynčár, Baranov - Krajč, Bednarič, Alekseev.

Uverejnené: 11.10.2017 20:59:26