Iuventa po výbornom výkone zdolala Šaľu 32:28

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí 5. kola MOL Ligy po výbornom výkone nad HK Slovan Duslo Šaľa 32:28, keď po polčase viedli 15:10. Zverenky trénera Františka Urbana majú v najbližšom šiestom kole MOL ligy voľno. V hre budú najbližšie v stredu 18. októbra, kedy ich čaká štvrťfinálový duel Slovenského pohára, v ktorom privítajú v tradičnom čase od 17.30 hod. HK AS Trenčín. Následne ich čaká v sobotu 21. októbra zápas 7. kola v Olomouci a na stretnutie tradične bohatý október uzavrú v sobotu 28. októbra šlágrom ôsmeho kola, v ktorom o 15.00 hod. aj pred kamerami televízie 213 privítajú pražskú Slaviu.

Úvod duelu dvoch aktuálne najlepších slovenských tímov sa niesol vo výborných zákrokoch oboch brankárok, Ukrajinky Jablonskej na strane Michaloviec, ako aj jej krajanky Krebsovej na druhej strane. Skóre duelu otvorila Kišíková, no v prvých minútach sa viac strelecky darilo Šali. Tá viedli 3:1 aj 4:2, no Iuventa po troch góloch v rade sa dostala v deviatej minúte do vedenia a následne začala v zápase dominovať. Výborná obrana, za ktorou stále skvelá Jablonská, robili Duslu čoraz väčšie problémy. Po góle Wollingerovej viedla Iuventa v pätnástej minúte 7:5. Šaľa síce odpovedala dvoma gólmi a vyrovnala v sedemnástej minúte stav, no následne prišla štvorgólová šnúra Iuventy, ktorú zastavil za stavu 7:11 až hosťujúci tréner Lukačin oddychovým časom. Do konca polčasu michalovské vedenie ešte narástlo, Iuventa v polčase viedla 15:10.

V druhom polčase sa už naplno prejavila dominancia Michalovčaniek. Tie diktovali tempo hry a Šali nedovolili ani len pomyslieť na obrat v zápase. V 46. minúte bolo po presnom zásahu Kotovej už 25:18, na čo lavička Šale reagovala ďalším oddychovým časom. Ten ale nepomáhal, pretože o päť minút neskôr po góloch Holejovej a Holešovej bolo 29:20 a Šaľa siahla po oddychovom čase aj do tretice. Až po ňom prišlo mierne michalovské poľavenie, ktoré hostky využili na skorigovanie výsledku. Michalovčanky nakoniec zvíťazili po najlepšom tohotsezónnom výkone 32:28 a dali tak sčasti zabudnúť na nepríjemnú prehru vo Veselí, ktorú utrpeli pred reprezentačnou pauzou.

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 32:28 (15:10)

Pok. hody: 6/6 - 2/1, vylúčené: 5 - 2. Rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja Slovensko), 900 divákov

IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - Holešová 7, Kišiková 4, Rebičová, Kotová 3, Trúnková, Habánková 5/2, Holejová 2/1, Wollingerová 6/3, Holubová, Bajčiová 1, Fiľková - Trehubová 4.

HK SLOVAN DUSLO: Haládiková, Ladičová, Krebsová - Trochtová 2, Rácková 4, Špendlová 1, Konigová 1, Pócsiková 2, Bahýlová 3, Némethová 3, Vargová, Tisajová 1, Klučková 8/1, Bujnochová 3.

Uverejnené: 07.10.2017 18:01:54