Hladká prehra Michalovčanov na Pasienkoch

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase deviateho kola Fortuna ligy na Pasienkoch s bratislavským Slovanom hladko 1:3. Ich jediný presný zásah zaznamenal už za rozhodnutého stavu Milan Šimčák. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie predstavia doma, keď v nedeľu 24. septembra o 19.00 hod. privítajú Dunajskú Stredu.

Pred poloprázdnymi tribúnami sa na mokrom trávniku v prvom polčase hral aktívny futbal. Ako prví pohrozili belasí, keď Jakub Mareš z hranice šestnástky skúšal pozornosť brankára Bieszczada. O niečo neskôr si lopta nenašla cestu do brány ani po strieľanom centri krajného beka Erika Čikoša. Poľský legionár v michalovskej bráne sa zaskvel v pätnástej minúte, po tom, čo sa na neho osamotený rútil Jakub Mareš, Bieszczad sa mu hodil pod nohy a nedovil tak českému útočníkovi skórovať. V ďalších minútach hostia vyrovnali hru, nebezpečnejší ale boli naďalej Slovanisti. Tí mohli skórovať aj po pol hodine hry, Hološkovú strelu z dobrej pozície ale zblokoval výborne hrajúci Miroslav Božok. V 35. minúte Šimčák odvracal na rohový kop pred úplne voľným Marešom, českého kanoniera následne vychytal pri strele z päťky Bieszczad. Až potom prišiel prvý michalovský pokus medzi tri žrde. Postaral sa on Martin Koscelník, ktorý ale mieril iba do náručia Dominika Greifa. Keď sa už zdalo, že prvý polčas skončí bez gólov, z ničoho nič udreli domáci. Hološko poslal dlhú prihrávku, pri ktorej obrane Zemplínčanov ušiel Jakub Mareš a zo situácie zaváňajúcej ofsajdom otvoril v 45. minúte skóre duelu.

V úvodných minútach druhého polčasu mali síce opticky viac z hry Michalovčania, no skórovať sa podarilo opäť domácim. Tí v 53. minúte podnikli rýchlu kontru, Čikoš našiel v ideálnej pozícii Filipa Hološka a pre toho nebol problém trafiť do prázdnej brány – 2:0. Krátko po hodine hry bol rozdiel v skóre už trojgólový. Filip Hološko sa predral michalovskou obranou, poslal strieľaný center do päťky a Filip Oršula prekonal Bieszczada po tretíkrát v zápase. Za ustavičného dažďa aj napriek náskoku belasých tempo hry neupadalo. Postarali sa o to aj Michalovčania, ktorí sa nechceli zmieriť s vysokou prehrou. Odmena prišla v 73. minúte, kedy Danko vysunul Šimčáka a ten upravil na 3:1. Michalovčania sa ešte snažili niečo s výsledkom urobiť, no keď osem minút pred koncom musel pre zranenie odstúpiť z hry stopér Carillo a tréner Šoltis už striedať nemohol, ich aktivita skončila.

ŠK Slovan Bratislava - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:0)
Góly: 45.+ J. Mareš, 53. Hološko, 64. Oršula - 72. Šimčák.
Žltá karta: 63. Kavka
Rozhodovali: Marhefka – Hancko, Chládek.
Divákov: 295.
ŠK SLOVAN: Greif - Čikoš, B. Sekulič, Božikov, Chouchoumis - Ibrahim Rabiu (72. Savičevič), De Kamps - Hološko (65. Kubík), Holman - F. Oršula, J. Mareš (71. Vittek).
MFK ZEMPLÍN: Bieszczad - Šimčák, J. Carrillo, Kavka, Božok - M. Bednár, Grič - Regáli (59. M. Kolesár), I. Žofčák (59. Danko), Koscelník - Sulley (59. Bragin).

Tréner MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltis (zdroj 213): „Vedeli sme, že prichádzame ku kvalitnému súperovi. Slovan má veľa jednotlivcov, ktorí vedia rozhodovať zápasy. Chceli sme vychádzať z dobrej obrany, čo sa nám v prvom polčase aj darilo. Musím si pozrieť prvý gól, mne sa zdalo, že padol z ofsajdu. V druhom polčase sme chceli niečo urobiť s výsledkom. Vytlačili sme hru vyššie, no inkasovali sme druhýkrát. Po ňom sa už zápas iba dohrával.“