Dukla na víťaznej vlne, v stredu priamy súboj o pozíciu lídra

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce idú na začiatku sezónu ako píli. Hoci mali v úvodných kolách St. Nicolaus I. ligy ťažký žreb, v prvých troch zápasoch zaknihovali osem bodov. Na úvod zdolali po predĺžení slovenskú dvadsiatku 5:4, následne zvíťazili 3:0 na ľade nebezpečných Topoľčian a naposledy doma vo Vranove nad Topľou porazili ďalšieho ašpiranta na popredné umiestnenie HK Skalica 3:2. Zverencom trénera Miroslava Ihnačáka tak patrí v tabuľke len vinou horšieho skóre druhé miesto. Na líderskej pozícii ich vystriedal po nedeli nováčik z Dubnice nad Váhom. A práve v Dubnici sa Michalovčania v stredu predstavia v priamom súboji o prvé miesto v tabuľke.

Vráťme sa ale ešte k piatku k šlágru druhého kola, ktorý sa odohral vo vranovskej STD aréne. Súboj so Skalicou bol dlho vyrovnaný. V prvej tretine sa hrali hokejové šachy, každý čakal na chybu súpera. Gólové vrece sa natrhlo až v druhej tretine, konkrétne v jej prvej desaťminútovke, kedy Michalovčania dvakrát prekonali súperovho golmana. Skóre otvoril obranca Branislav Cvengroš, druhý gól pridal po úniku Ľuboš Fajčák. „Myslím si, že práve táto pasáž rozhodla o našom víťazstve,“ skonštatoval strelec úvodného gólu Branislav Cvengroš, ktorý veľmi dobre využil roztiahnutie súperových obrancov a strelou spomedzi kruhov prestrelil brankára Petríka. „Bola to veľmi dobrá robota celej formácie. Tomáš Banovský ma výborne našiel a mne nezostávalo nič iba streliť gól,“ smeje sa odchovanec spišskonovoveského hokeja v službách michalovskej Dukly Ingema.

Michalovčania tak zaznamenali výborný štart do sezóny. Aj napriek ťažkému žrebu majú na svojom konte výborných osem bodov a v tabuľke sú len vinou horšieho skóre na druhom mieste. „Bodov sme mohli mať aj deväť, škoda toho záveru zápasu s dvadsiatkou, ktorá vyrovnala v poslednej minúte,“ podotýka Branislav Cvengroš, na ktorého spolu so spoluhráčmi čaká v stredu ďalší ťažký zápas. Predstavia sa totiž na ľade aktuálneho lídra Dubnice nad Váhom. Pôjde tak o priamy súboj o prvé miesto v tabuľke. „Nováčik z Dubnice má kvalitný káder. Majú skúsený káder, aj talentovaných mladíkov. Na úvod ešte neviem, čo máme od nich čakať. Ja osobne očakávam veľmi ťažký zápas,“ dodáva na záver Branislav Cvengroš.