Dukla si po výbornom výkone vezie tri body z Topoľčian

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v prvom kole St. Nicolaus I. ligy na ľade nebezpečného HC Topoľčany 3:0 a do tabuľky si tak pripísali druhé víťazstvo. O góly Dukly Igema sa postarali v prvej tretine Ľuboš Fajčák a Daniel Hančák, v záverečnej časti uzatváral gólový účet Lukáš Hamráček. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia doma vo Vranove nad Topľou, kde v piatok 15. septembra o 17.30 hod. privítajú HK Skalica.

Tréner Miroslav Ihnačák sa síce musel zaobísť bez zraneného Rastislava Gašpara, no na druhej strane mal už k dispozícii obrancu Tomáša Rusinu a útočníka Radovana Cútta, ktorý bol vlani v Dukle lídrom produktivity. Michalovčania začali nebojácne a už v prvej desaťminútovke dvakrát rozvlnili sieť. Najskôr sa v piatej minúte presadil Ľuboš Fajčák a v ôsmej ho napodobnil Daniel Hančák. V prvej tretine dominovali v aktivite hostia (strely na bránu 14:5), v druhej sa karta otočila. Aktivita prešla na hokejky Topoľčian, no jeho hráči stroskotávali na výbornom Adamovi Trenčanovi. Domácim sa nedarilo ani pri presilovkách. V druhej časti mali tri možnosti tejto prevahy na zníženie, no skóre ostávalo nezmenené. Zmenilo sa až v 45. minúte, kedy po kombinácii štvrtého michalovského útoku skóroval Lukáš Hamráček. Michalovčania si už svoj náskok postrážili a duel bezpečne doviedli do víťazného konca.

HC Topoľčany - HK Dukla Ingema Michalovce 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 5. Fajčák (Kolba, Linet), 8. Hančák (Solomonchak, Cútt), 45. Hamráček (D. Borov, Cvengroš)
Vylúčení: 5:7. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Adamec - Jurčiak, Tvrdoň. Divákov:
HC: Kompas - Kohút, Ďurčo, Nitrianský, Bystričan, M. Král, Hrudík, Španko, F. Hudec - Podstavek, Uhnák, Minárik - Pekarčík, Konig, Laššo - Tábi, B. Novák, Pätoprstý - Geier, P. Šťastný, J. Hudec.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Hančák, Valečko, Dolgoš, Kolba, Oravec, Cvengroš, Rusina - Banovský, Cútt, Solomonchak - Fajčák, Linet, Hvila - Poliaček, Toma, Brezniak - D. Borov, Balko, Hamráček.

Zdroj: hkduklamichalovce.sk