Presvedčivé víťazstvo Iuventy v Trenčíne

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v súboji druhého kola spoločnej česko-slovenskej MOL Ligy na pôde HK AS Trenčín hladko 39:26 a dostali sa tak na čelo tabuľky. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu už od 16.30 hod. privítajú českého účastníka MOL ligy TJ Sokol Písek. Skorší začiatok zápasu súvisí s tým, že od 19.00 hod. je na programe futbalový zápas Michalovce - Senica a Iuventa tak vychádza v ústrety fanúšikovi, ktorý si tak môže bezpečne pozrieť obidva zápasy.

Úvod zápasu dvoch slovenských interligových účastníkov bol vyrovnaný. Jeho skóre síce otvorila Michalovčanka Holešová, no domáce hráčky sa držali s favoritom. Za stavu 7:7 v jedenástej minúte prišlo síce vylúčenie hosťujúcej Trúnkovej, no práve vtedy sa jej spoluhráčkam konečne podarilo súperovi odskočiť. Po góloch Habánkovej s Holešovou viedli Michalovčanky 9:7. Následne síce znížila domáce Erika Rajnohová, no tá iba odštartovala štvorgólovú šnúru slovenského majstra, ktorý v osemnástej minúte viedol 13:8. Trenčianky síce trikrát znížili na rozdiel troch gólov (11:14, 12:15, 13:16), posledné slovo v prvom polčase ale mala Iuventa, ktorá po góloch Habánkovej a Trúnkovej vyhrala prvý polčas 18:13.

Definitívny zlom zápasu prišiel v prvej desaťminútovke druhého dejstva. Michalovčanky sa v nej definitívne odpútali od svojich súperiek. Po góle Darie Kotovej v 35. minúte vyhrávali 22:14. Na to síce odpovedala presnou strelou Erika Rajnohová, ktorá však iba odštartovala šesťgólovú šnúru Iuventa, Tá tak v 40. minúte viedla už o trinásť gólov 28:15 a bolo jasné, že si na Sihoti pripíše druhé tohtosezónne víťazstvo. Nakoniec Zemplínčanky triumfovali 39:26 a dostali sa na čele tabuľky celej MOL ligy.

HK AS Trenčín - Iuventa Michalovce 26:39 (13:18)

Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčené: 1 - 3. Rozhodovali: Beňo a M. Bednár, 240 divákov

HK AS: Opátová, Hanzalíková, Rehušová - Takáčová 5, Žitňanová 2, Mesárošová, Jašková, Zemanovičová, Ušiaková 3, K. Kostelná 3, Hanulíková 2, Pastorková 3, Grófová, L. Polláková, E. Rajnohová 8/1.

IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 13, M. Rebičová 4, Kotová 3, Trúnková 5, Habánková 9/3, A. Holejová 2, Wollingerová 2, Holubová, Bajčiová 1, Fiľková - Trehubová.