Tesná prehra MFK Zemplín v Ružomberku

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase siedmeho kola Fortuna ligy na pôde MFK Ružomberok 1:2, hoci vyše sedemdesiat minút hracieho času boli vo vedení. Do toho ich poslal v šiestej minúte Peter Kavka, v 79. minúte zrovnal Ján Maslo a o tom, že všetky tri body zostanú doma rozhodol dve minúty pred koncom Erik Daniel. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie predstavia doma, keď v sobotu 16. septembra o 19.00 hod. privítajú poslednú Senicu.

Michalovčania nastúpili pod Čebraťom po dvoch víťazstvách v rade a svoju dobrú formu spred reprezentačnej pauzy potvrdili aj tentoraz. Od úvodných minút boli v prvom dejstve futbalovejším tímom. Ich agresívna hra platila na domácich. Zemplínčania dominovali hlavne v strede poľa, kde vynikal bývalý hráč „Ruže“ Igor Žofčák. V piatej minúte vyskočil najvyššie na rohový kop Božoka Peter Kavka a umiestnenou hlavičkou k žrdi otvoril skóre duelu. Od pätnástej minúty začali hrať aktívnejšia aj domáci. Šance ale mali Michalovčania. V šestnástej minúte sa dopredu predierala nová posila, ghanský útočník Sulley, ktorý však v poslednej chvíli spadol, v 32. minúte po rýchlej kontre a prihrávke Žofčáka trafil zase žrď, no a o dve minúty neskôr, po ďalšej rýchlej kontre zasiahol po Žofčákovej strele reflexívne brankár Macík. No a keďže Zemplínčania aj naďalej umne bránili priestor a nepúšťali domácich do šancí, prvý polčas skončil ich tesným vedením.

Ružomberčania sa od začiatku druhého dejstva síce snažili hrať aktívnejšie, no michalovská obrana naďalej fungovala ako hodinky a akcie „Ruže“ sa tak zväčša končili pred šestnástkou. Čo prešlo spoľahlivo riešil brankár Kira, ktorý sa zaskvel v 51. minúte, kedy vykopol dobre mierenú strelu Qoseho. Michalovský ochranca svätyne si udržal čisté konto aj o trinásť minút neskôr, kedy zrazená strela Gál – Andrezlyho išla tesne vedľa. Ružomberčania pokračovali v aktivite aj naďalej. V 66. minúte z dobrej pozície mieril Ex-Michalovčan Qose do prvej žrde Kirovej brány, o minútu neskôr michalovský brankár vytlačil Saparovu jedovku na rohový kop. Následne vyrazil hlavičku Jána Masla na brvno, v ďalšej šanci mieril tesne vedľa Gerec. Rozhodnúť duel mohol v 78. minúte striedajúci Martin Regáli, ktorý sa predral obranou domácich, no nastrelil iba žrď Macíkovej brány. Hneď na to udrelo na druhej strane. Známe futbalové nedáš – dostaneš platilo potom, čo po Kružliakovom centri presne mieril hlavou Ján Maslo. Ružomberčanom narástli po strelenom góle krídla a ich aktivita bola korunovaná víťazným gólom v 88. minúte, kedy Erik Daniel pohotovou strelou z dvanástich metrov rozhodol o tom, že všetky body ostávajú pod Čebraťom.

MFK Ružomberok - MFK Zemplín Michalovce 2:1 (0:1)
Góly: 79. J. Maslo, 88. Daniel - 6. Kavka.
Žlté karty: 60. J. Maslo - 66. Božok.
Rozhodovali: Smolák - T. Somoláni, Žákech.
Divákov: 1470.
MFK: Macík - P. Maslo, J. Maslo, D. Kružliak - Qose, M. Kochan - E. Daniel (90.+ M. Jonec), Kostadinov (72. Kunca), Gál Andrezly - Gerec - D. Takáč (63. Sapara).
MFK ZEMPLÍN: Kira - Sviarčinskij, Kavka, J. Carrillo, Božok - Grič - Koscelník, I. Žofčák, Turik (69. Regáli), Šimčák - Sulley (85. Bragin).