Dukla v premiére zdolala po boji slovenskú dvadsiatku

Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce odštartovali sezónu víťazstvom. Na domácom ľade vo Vranove nad Topľou totiž vo vloženom zápase St. Nicolaus I. hokejovej ligy zdolali tím HK Orange 20 5:4 po predĺžení. Dva góly do siete mladíkov (aj s víťazným) zaznamenal Lukáš Toma, po jednom pridali Rastislav Gašpar, Tomáš Valečko a Lukáš Hvila. Mimochodom, za dvadsiatku raz skóroval odchovanec michalovského hokeja Radoslav Mesaroš. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa v prvom kole predstavia v stredu 13. septembra v Topoľčanoch, druhé odohrajú opäť vo Vranove nad Topľou, kde v piatok 15. septembra o 17.30 nastúpia proti Skalici.

V úplne prvom zápase St. Nicolaus ligy sa hral z oboch strán svižný hokej. Skórovať mohli najskôr Michalovčania. Solomončakov teč Fajčákovej strely ale v sieti neskončil. Hostia hrali typický mladícky drzý hokej. V štvrtej minúte podnikli počas michalovskej presilovky rýchlu kontru, ktorú zakončil presnou strelou Vybíral – 0:1. Za Duklu mohol vyrovnať Poliaček, ktorý ale Dúrneho zblízka neprekonal a brankár mladíkov sa vyznamenal aj pri úniku Hamráčka. Michalovčania kulminovali svoj tlak a v pätnástej minúte sa dočkali po kombinácii celého tretieho útoku vyrovnania. Na konci úspešnej akcie bol Lukáš Toma. Mladíci v závere prvej časti mohli strhnúť vedenie na svoju stranu a opäť to mohol byť strelec prvého gólu Vybíral. Adam Trenčan v michalovskej bráne ale tentoraz puk z jeho hokejky za svoj chrbát nepustil.

Druhú tretinu bohatú na zaujímavé momenty odštartovala žŕdka po Fajčákovej strele. V 25. minúte už ale hostia kapitulovali, keď sa zblízka presadil po Banovského prihrávke Rastislav Gašpar. Domáci sa z vedenia dlho netešili. Už o minútu neskôr totiž mladíci využili presilovku. O vyrovnanie sa postaral strelou od modrej Bjalončík – 2:2. Toho následne v ďalšej šanci vychytal Adam Trenčan, na druhej strane sa pri strelách Gašpara a Tomu zaskvel Roman Durný.

Domáci hokejisti dohrávali na začiatku tretej časti presilovú hru, s ktorou však nenaložili najlepšie a po jej skončení inkasovali gól z hokejky odchovanca michalovského hokeja Radoslava Mesaroša. Následne prišiel expresný obrat Michalovčanov. Tí dvoma gólmi v rozpätí štyridsiatich sekúnd opäť strhli vedenie na svoju stranu. Najskôr v sieti skončil nahodený puk Valečka a potom sa tvrdou strelou presadil Lukáš Hvila. Hostia chceli odpovedať Kunom, ten ale mieril iba do žrde, Múčku v čistej šanci vychytal Jakub Linet. Mladíci dostali v predposlednej minúte šancu na vyrovnanie, keď Linet vo vlastnom pásme zovrel puk a inkasoval za to dve minúty. Presilovku zohrali hostia výborne a zásluhou Čacha vyrovnali na 4:4. V predĺžení najskôr iba do Trenčana mieril Mesaroš, na druhej strane Hančák nepretavil samostatný únik v rozhodujúci gól. Ten dal až v 64. minúte Lukáš Toma, ktorý sa tak stal hrdinom zaujímavého zápasu

HK Dukla Ingema Michalovce - HK Orange 20 5:4 po predĺžení (1:1, 1:2, 2:2 - 1:0)
Góly: 15. Toma (Brezniak, Poliaček), 25. Gašpar (Banovský, Hvila), 44. Valečko (Hančák, Brezniak), 45. Hvila (Banovský, Linet), 64. Toma (Brezniak) - 7. Vybíral (Vašaš, Švarc) oslab/1, 26. Bjalončík (Vašaš, Marcinek) pres/1, 42. Mesaroš (Bjalončík), 60. Čacho (Krempaský) pres/1.
Vylúčení: 6:4. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Kalina - Smrek, Gavalier.
HK DUKLA INGEMA: Trenčan - Valečko, Hančák, Kolba, Dolgoš, Oravec, Cvengroš - Banovský, Gašpar, Hvila - Fajčák, Linet, Solomončak - Poliaček, Toma, Brezniak - Balko, Hamráček.
HK Orange 20: Durný - Krempaský, Hílek, Zeleňák, Kuna, Dlapka, Švarc, Boldižár, Fereta - Mesaroš, Kundrik, Jaško - Vašaš, Čacho, Vybiral - Václav, Šmída, Smolka - Marcinek, Bjalončík, Múčka.

Uverejnené: 08.09.2017 21:10:58