Suverénny štart Iuventy do sezóny, Hodonín zdolala 40:19

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v prvom kole MOL ligy na domácej pôde nad nováčikom súťaže HK Hodonín presvedčivo 40:19 (19:9) a pripísali si tak víťazný štart do sezóny 2017/2018. Zverenky trénera Františka Urbana sa v najbližšom druhom kole predstavia v sobotu 9. septembra v Trenčíne, doma ich uvidíme v sobotu 16. septembra, kedy už od 16.30 hod. (skorší začiatok kvôli kolidácii s futbalovým stretnutím Michalovce - Senica, ktoré začína od 19.00 hod.) privítajú Sokol Písek.

V súboji úradujúceho interligového majstra a nováčika súťaže sa hralo podľa papierových predpokladov. Iuventa si od začiatku vypracovala viacgólový náskok, ktorý jej hráčky naťahovali až do konca zápasu. V deviatej minúte viedla po presnej strele Rebičovej 7:2, na čo lavička Hodonína reagovala oddychovým časom. Ani ten však rozbehnutú Iuventa, ktorá vychádzala z dobrej obrany, nezastavil. Jej hráčky totiž do polčasu viedli o desať gólov 19:9.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nemenil. Aj tentoraz udávala tempo domáca Iuventa, ktorá druhé dejstvo odštartovala trojgólovou šnúrou (22:9). Aj v ďalších minútach Michalovčanky svojím súperkám súkali jeden gól za druhým. V 45. minúte vyhrávali po troch góloch Trúnkovej v rade už 30:13 a po presnom zásahu Holešovej bolo o tri minúty neskôr 34:15. Na tento stav zareagovala lavička nováčika súťaže oddychovým časom, ktorý na chvíľu otupil tlak Iuventy. Hodonín totiž kontroval troma gólmi, no obdobne na to reagovala aj Iuventa, ktorá napokon zvíťazila o 21 gólov 40:19. Symbolicky, posledný gól zápasu dosiahla Tatiana Fiľková – Trehubová, ktorá sa vracia po materskej dovolenke.

Iuventa Michalovce - HK Hodonín 40:19 (19:9)

Pok. hody: 4/3 - 4/1, vylúčené: 2 - 4.Rozhodovali: Vydra a Šimko (obaja Slovensko), 700 divákov.

IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 11, M. Rebičová 5, Kotová 2, Trúnková 6, Habánková 3, A. Holejová 1, Wollingerová 9/2, Holubová 1, Bajčiová 1, Fiľková - Trehubová 1/1.

HK: Zichová, Nejezchlebová - Poláchová, A. Tóthová, Kováčková 1, Smetková, Jadamíková, Jastrabová 1, Gantnerová 1, Pospíšilová 3, Kalinová 1/1, Patrnčiaková 5, Nováková 1, Višňovská 4, Budayová.

Uverejnené: 02.09.2017 20:27:15