Remíza Sloveniek so Srbskom, putujú do skupiny o 9. - 16. miesto

Slovenské kadetské reprezentantky remizovali v treťom zápase základnej D. skupiny so Srbskom 18:18 (9:9). Keďže Nórky v poslednom zápase skupiny zdolali Španielsko 26:24, Slovenky si zahrajú v skupine o 9. až 16. miesto. O ich programe vás budeme informovať...

Slovenky začali svoje tretie vystúpenie v základnej skupine výborne. Rýchlo viedli 2:0 a hoci Srbky znížili na 1:2, po góle Tomašechovej v trinástej minúte vyhrávali 4:1. Slovenky boli aj naďalej vo vedení. Po presnej strele Lanczovej bolo v 19. minúte 6:3 a trojgólovým vedením vyhrávali Slovenky aj v 25. minúte po góle Popovcovej (8:5). Záverečné minúty ale patrili Srbkám. Tri troma gólmi nielenže vyrovnali, ale v poslednej minúte sa dokonca dostali do vedenia 9:8. Na to odpovedala gólom v posledných sekundách Pastoreková, ktorá tak stanovila polčasové skóre na 9:9.

Aj úvod druhého polčasu mali lepší Slovenky. Tie opäť svojim súperkám gólovo ušli. V 35. minúte vyhrávali 13:10, o osem minút neskôr bolo po presnom zásahu Lanczovej už 16:12. Zverenky trénera Jensena ale počas celého duelu zápasili s koncovkou. Nepremenili až osem pokutových hodov!, čo zapríčinilo, že Srbky sa stále držali v zápase. Tesne pred koncom sa im dokonca podarilo vyrovnať na 18:18 (predtým nepadol gól rovných deväť minút). Posledný útok sa už Slovenkám nevydaril, a tak končia základnú skupinu s troma získanými bodmi za jednu výhru, jednu remízu a jednu prehru.

Slovensko - Srbsko 18:18 (9:9)

Pok. hody: 11/3 - 2/1, vylúčené: 7 - 3 , ČK: 57. Lazič (za tri vylúčenia). Rozhodovali: V. Butskevych a Y. Butskevych (obaja Bielorusko), 1300 divákov

SLOVENSKO: Kondášová, Chudovská - Trepáčová 1, Beušková 1, Pastoreková 2, Popovcová 2, Tomašchová 2, Lanczová 6, Ratvajská 1, Holincová, Manczal 1, Kóšová, Duranková, Michalková 1, Meszároš 1.

SRBSKO: Sekulič, Šimič - Stojkovič, Kovačič 1, Sivčev, Stošič 4, Petrovič, Bogunovič 1, Markovič, Sukur 3, Lovrič 1, Tabak, Lazič 1, Jovovič 6, Stamenkovič, Kojčič 1.

Uverejnené: 13.08.2017 20:07:10