Iuventa zdolala Lubin a končí na druhom mieste

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v poslednom zápase Memoriálu Tomáša Jakubča nad poľským vicemajstrom Zaglebie Lubin tesne 35:34 (15:15) a na domácom turnaji tak končia s bilanciou dvoch výhier a jednej prehry na druhom mieste. Víťazom sa stal KKC Kisvárda, tretie miesto patrí Corone Brašov, no a na poslednom mieste končí bez bodu poľský vicemajster.

Prvých päť zápasov turnaja rozhodlo, že Iuventa mohla skončiť na druhom, ale aj na štvrtom mieste. Všetko sa odvíjalo od výsledku posledného súboja, v ktorom Michalovčanky nastúpili proti bezbodovému Lubinu. Jeho hráčky nechceli odchádzať z Michaloviec bez bodu a možno aj preto v poslednom stretnutí na turnaji podali najlepší výkon. Lepšie začala Iuventa, ktorá sa ale trápila v koncovke. V siedmej minúte aj napriek štyrom zahodeným náskokom z bránkoviska viedla 4:1, na čo lavička poľského vicemajstra reagovala oddychovým časom. Ten nepomáhal, keďže v 12. minúte zvyšovala Rebičová už na 9:4 a päťgólovým rozdielom viedol domáci tím aj v pätnástej minúte, po ďalšom góle kanonierky Rebičovej (10:5). Následne prišli tri góly Poliek v rade, na čo reagovala oddychovým časom aj domáca lavička. Aj po ňom sa ale Lubin približoval k Iuvente, ktorá sa naďalej trápila v koncovke. V 24. minúte bolo vyrovnané (12:12) a hoci Wollingerová strhla vedenie na michalovskú stranu, dva góly Lubinu spôsobili, že poľský vicemajster sa v 26. minúte po prvýkrát ujal vedenia (13:14). Polčas nakoniec skončil vyrovnaným výsledkom 15:15. O vyrovnanie sa postarala v predposlednej minúte Veronika Habánková.

Aj v druhom dejstve mohli diváci vidieť výborný zápas dramatický až do samého konca. Iuventa išla okamžite do vedenia 17:15, na čo reagoval Lubin oddychovým časom. Po ňom hneď skórovala Kišiková (18:15) a trojgólovým vedením viedli Michalovčanky aj v 38. minúte po presnej strele Holešovej (22:19). Poľky sa ale opäť dotiahli a v 43. minúte vyrovnali na 23:23. Iuventa však držala opraty zápasu stále vo svojich rukách. Po dvoch góloch Holešovej vyhrávala v 46. minúte 27:24, na čo Lubin opäť reagoval oddychovým časom. Po ňom pri streleckej chuti hrajúca Mária Holešová zvyšovala už na 29:25, Lubin kontroval dvoma gólmi v rade a opäť sa vrátil do zápasu (29:27). Iuventa ale napokon dotiahla duel do víťazného konca. Bolo to aj zásluhou brankárky Jablonskej, ktorá v poslednej minúte za stavu 34:33 zlikvidovala čistú šancu súperiek. Následne Wollingerová zvýšila na 35:33 a bolo rozhodnuté. Poľky ešte v posledných sekundách stihli odpovedať Buklarewiczovou, no jej gól už iba zmiernil prehru Lubinu na 34:35. Poľský tím tak obsadil na turnaji posledné štvrté miesto, Iuventa patrí po výhre druhá priečka.

Iuventa Michalovce - Zaglebie Lubin 35:34 (15:15)

Pok. hody: 2/2 - 2/2, vylúčené: 2 - 4. Rozhodovali: V. Cibere a Richvalský, 400 divákov

IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 10, Holubová, Kišiková 2, Rebičová 5, Kot 3, Habánková 6/1, Holejová 2, Wollingerová 5/1, Trúnková 2, Bajčiová.

ZAGLEBIE: Waz, Malickiewicz - Bilik 1, Semeniuk 4, Trawczynska 3, Buklariewicz 2, Piechnik 7, Rosinska, Wazna 1, Gorna 1/1, Maric, Jochymek 2, Belmas 2, Wasiak, Pielesz 9/1, Milojevič 2.

Predchádzajúce výsledky: Piatok 4. augusta: Iuventa Michalovce - KKC Kisvárda 24:34 (10:15). Sobota 5. augusta: Zaglebie Lubin - ASC 2010 Corona Brašov 32:34 (15:14), Zaglebie Lubin - KKC Kisvárda 25:31 (11:14), Iuventa Michalovce - ASC Corona 2010 Brašov 37:26 (17:14). Nedeľa 6. augusta: KKC Kisvárda - ASC Corona 2010 Brašov 32:31 (19:16).