Juniorky michalovskej Iuventy sa rozlúčili vysokým víťazstvom

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v zápase posledného 22. kola prvej ligy žien nad tímom ŠKP Topoľčany hladko 41:22, keď už po polčase viedli 23:8. Pre zverenky trénera Maroša Vikartovského sa týmto súbojom ich šiesta sezóna v prvej lige žien skončila. Michalovčanky napokon obsadili štvrté miesto. Víťazom prvej ligy sa stali hráčky Bánoviec nad Bebravou, ktoré sa tak môžu uchádzať o miesto v spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL.

V poslednom kole prvej ligy žien urobili michalovské juniorky so svojimi súperkami rýchly proces. O svojom víťazstve totiž rozhodli už v prvej tridsaťminútovke. Zverenky trénera Maroša Vikartovského ťažili hlavne z výbornej obrany, z ktorej vyrážali do smrtiacich kontier. Po jednej z nich viedli po presnej strele Lenky Holubovej v trinástej minúte 8:4. Štvorgólovým rozdielom vyhrávali aj v 19. minúte (11:7), následne ale prišla štvorgólová šnúra Iuventy, na ktorej konci bolo po góle Dziurovej 15:7. Hneď na to síce Schwartzová znížila na 8:15, no tým len odštartovala osemgólovú šnúru Michalovčaniek, ktoré tak do polčasu vyhrávali 23:8.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Jej tempo udávali naďalej aktívne hrajúce Michalovčanky, ktoré svojim súperkám súkali jeden gól za druhým. Po presnom zásahu kanonierky Adriany Holejovej bolo v 34. minúte 26:10. Topoľčany síce na to odpovedali troma gólmi v rade, no rovnakou mincou kontrovala aj Iuventa, ktorá tak v 40. minúte po góle Solárovej vyhrávala 29:13. Následne sa začala naháňačka Michalovčaniek za štyridsiatym gólom. Ten nakoniec aj dosiahli, keď jubilejný presný zásah zaznamenala minútu pred koncom Katarína Ondová. Zápas napokon skončil vysokým devätnásťgólovým víťazstvom Michalovčaniek. Skóre pečatila tri sekundy pred koncom na 41:22 najlepšia strelkyňa duelu, trinásťgólová Lenka Holubová.

Michalovce juniorky - Topoľčany 41:22 (23:8)

Pok. hody: 7/7 - 4/3, vylúčené: 2 - 2. Rozhodovali: Daňo a Vydra, 70 divákov.

IUVENTA: Muliková - Dziurová 7, K. Ondová 6/1, Kocaníková 4, Solárová 2/1, Štefánová 3/1, Hasáková, A. Holejová 5/2, Bajčiová 1, Holubová13/2.

ŠKP: Hederová - Dubná, Krajčíková 5, Valková 3, Schwarzová 7/1, Griffiths 2, Ivanová 5/2, Grznárová, Macová.

Uverejnené: 14.05.2017 15:27:30