Juniorky Iuventy doma zdolali Stupavu

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v zápase sedemnásteho kola I. ligy žien nad tímom HC Tatran Stupava hladko 26:17, keď už do polčasu viedli 13:5. Zverenky trénera Maroša Vikartovského sa najbližšie predstavia v Nesvadoch, doma ich uvidíme počas víkendu 22. - 23. apríl, kedy privítajú Sereď.

Zápas tabuľkových susedov mal sľubovať vyrovnanosť, no nebolo to celkom tak. Michalovčanky totiž od začiatku diktovali tempo hry a už v prvom polčase rozhodli o svojom vysokom víťazstve. Juniorky Iuventy mali výborný štart do zápasu, keď v ôsmej minúte viedli po góloch Hasákovej, Štefánovej a Dziurovej 3:0. Až potom gólovo odpovedali aj hostky. Michalovčanky aj v ďalšom priebehu dominovali. Po góle Barbory Ondovej vyhrávali v 27. minúte už 11:3. Prvý polčas nakoniec skončil ich vedením 13:5.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Tempo naďalej udávali domáce hráčky a tréner Vikartovský tak mohol do zápasového diania postupne zapojiť aj lavičku. Iuventa vyhrala úvodnú sedemminútovku tohto dejstva 4:1 a krátko po začiatku druhého polčasu sa tak ujala desaťgólového vedenia (18:8). V 42. minúte po góle Dziurovej bolo už 20:8. V ďalších minútach sa Stupave síce podarilo skorigovať na 17:24 v ich neprospech, posledné slovo v zápase ale patrilo Iuvente, konkrétne Hasákovej a Dziurovej, ktoré upravili na konečných 26:17 pre michalovské juniorky.

Michalovce juniorky - Stupava 26:17 (13:5)

Pok. hody: 2/0 - 2/1, vylúčení: 4 - 2. Rozhodovali: Gedeon a Palovčák, 100 divákov.

IUVENTA: Muliková, Brhlíková - Dziurová 4, K. Ondová 4, Kocaníková 2, Solárová, Štefánová 2, B. Hasáková 2, Hasáková 4, A. Holejová 6, Holubová 2.

HC TATRAN: Kvasnicová 1 - Yildizová 1, Valachová 1, Raffasederová 4/1, Zahumenská, Gardoňová 1, Kankulová 6, R. Gašperková, Švehlová 1, I. Gašperková 2.

Uverejnené: 02.04.2017 18:04:55