Sobranciam nepomohlo k záchrane ani víťazstvo

Futbalisti Sobraniec v nedeľu doma zdolali nováčika z Vyšného Opátskeho 3:2 (2:1), ale ani to im v konečnom súčte nestačilo na záchranu v tretej lige. O poschodie nižšie ich totiž zosunula výhra Sabinova na ihrisku Vysokých Tatier. Sobranciam chýbal k záchrane jediný bodík...

Futbalisti Sobraniec nastupovali na nedeľňajší domáci súboj s nováčikom súťaže z Vyšného Opátskeho s vedomím, že ani víťazstvo nad týmto ambicióznym tímom im nemusí stačiť na záchranu v tretej lige. Miestenku v najvyššej regionálnej súťaže si totiž Sobrance mohli zachovať jedine na úkor Sabinova, ten však nesmel vyhrať na ihrisku Vysokých Tatier. Šarišania však pod tatranskými končiarmi vyhrali 1:0, a tak nemá výhra Sobraniec nad Vyšným Opátskym 3:2 žiadnu cenu...
Sobrance nezačali dobre, pretože už v 18. minúte prehrávali po vedúcom góle Šustera 0:1. O chvíľu síce zazvonila žrď po delovke domáceho Chýrika, ale tento hráč sa presadil až v 28. minúte, keď zužitkoval presnú prihrávku Škirdu a popri brankárovi vyrovnal na 1:1. Zanedlho mali domáci najprv šťastie, keď po priamom kope Krakovského zazvonilo brvno, a potom mali aj smolu, keď gólovú strelu Devečku zastavila iba paráda brankára hostí. Napriek tomu sa Sobrance tešili ešte do prestávky, po prihrávke Chýrika skóroval do prázdnej brány Škirda - 2:1. Hneď po obrátke sa rovnaký hráč presadil znovu, po rohovom kope namieril Škirda hlavou ku vzdialenejšej žrdi a domáci viedli 3:1. V závere zápasu ešte hosťujúci Majoroš gólom na 3:2 mierne zdramatizoval posledné minúty, ale tie nič nezmenili na sobranskom víťazstve, ktoré má v konečnom účtovaní cenu akurát tak príjemnej rozlúčky s treťou ligou...

SOBRANCE - VYŠNÉ OPÁTSKE 3:2 (2:1)

GÓLY: 28. Chýrik, 44. a 46. Škirda - 18. Šuster, 81. J. Majoroš. ŽK: Oržakovskij - Haluška. Pred 300 divákmi rozhodoval Fabíny.

SOBRANCE: Trelo - Klamo, Pakoš, Roško, M. Devečka - Komár (66. Jevčík), Oržakovskij, Viňanský, Smoľák - Škirda, Chýrik (46. Tutko).

V. OPÁTSKE: Smetanka (63. Štovka) - Haluška, Krakovský, Jakab, Vilčko - Frajkor, Šoltís, J. Majoroš, M. Angelovič - Šuster, Turczyk (55. P. Kočiš).

Zvyšné výsledky III. ligy. Giraltovce - Lok. Košice 1:2, Sp. Podhradie - Snina 1:3,Svidník - Barca 1:1, Košice - Krásna - N. Hrušov 2:2, Bardejov - V. Šariš 6:0, V. Tatry - Sabinov 0:1.         (juke)