Iuventa v pohodovom tempe zdolala ŠKP Bratislava

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v piatkovom stretnutí 21.kola WHIL doma nad ŠKP Bratislava vysoko 46:20 (20:10). V spoločnej česko-slovenskej súťaži hádzanárok teraz nastáva reprezentačná pauza. Michalovský divák ale bez hádzanej neostane, keďže sa od piatka 17. do nedele 19. marca 2017 v Chemkostav aréne odohrá kvalifikačný turnaj junioriek o postup na ME do Slovinska, v ktorom súpermi mladých Sloveniek budú postupne Francúzsko, Belgicko a Čierna Hora. Zverenky trénera Františka Urbana budú v hre až v sobotu 25. marca 2017, kedy sa predstavia v šlágri 22. kola WHIL v Šali, doma ich uvidíme v piatok 31. marca 2017, kedy v tradičnom čase o 17.30 hod. privítajú Veselí nad Moravou.

Michalovský lodivod František Urban sa už druhý zápas po sebe musel zaobísť bez klasickej pivotky a na tomto poste tak alternovala Julia Černovová. Práve po dvoch gólov ruskej legionárky v rade viedla Iuventa v šiestej minúte 5:1. Domáce hádzanárky hrali aj naďalej v pohodovom tempe. „Policajtky“ síce znížili na 3:5, no Iuventa kontrovala štyrmi gólmi v rade a po presnom zásahu Habánkovej na 9:3 si zobrala lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Ani ten michalovskú gólovú sériu nezastavil a po presne strelke Holešovej v sedemnástej minúte bolo už o desať gólov (13:3). Desaťgólový rozdiel ostal až do konca prvého polčasu, ktorý skončil 20:10.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Jej tempo naďalej diktovali domáce hráčky, ktoré mali výborný vstup do druhej tridsaťminútovky. V prvých minútach zaznamenali sedemgólovú šnúru, po ktorej viedli v 37. minúte 27:10. Hostky nekládli prakticky žiadny odpor, a tak mohol tréner Urban dať šancu každej hráčke. Tie to využili, pretože do streleckej listiny sa zapísala každá jedna okrem brankárok. V 43. minúte vyhrávali Michalovčanky už o dvadsať gólov (31:11) a pevným krokom tak išli v ústrety ďalšiemu víťazstvu. V 52. minúte odštartovala Černovová gólom na 40:15 naháňačku za jubilejnom päťdesiatkou, no tú sa domácim opäť nepodarilo zaknihovať. Potešilo však aj víťazstvo 46:20, po ktorom si Michalovčanky naďalej držia ligovú neporaziteľnosť.

Michalovce - Bratislava 46:20 (20:10)

Pok. hody: 2/1 - 8/5, vylúčené: 7 - 2, navyše ČK: 56. Bajčiová (Iuventa, za tri vylúčenia) - 25. Bednárová (ŠKP, za hrubý faul). Rozhodovali: Vydra a R. Šimko - 500 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Černová 10, M. Holešová 8, Nagyová 4, Habánková 4/1, Schuster 4, A. Holejová 3, Wollingerová 2, Dziurová 3, Dubovcová 7, Bajčiová 1.

ŠKP: Renczešová, Majerská, Porubská - Bednárová 2, Ren. Záhumenská 1, Trúnková 6/1, Valovičová 3/1, Hanulíková 4/3, Ižová 3, Kniežová, Lippová 1.

Uverejnené: 10.03.2017 20:02:24