Dukla stratila trojgólové vedenie a prehrala 4:5

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v prvom semifinálovom súboji play-off Budiš I. hokejovej ligy na ľade HC 07 Detva 4:5, hoci ešte desať minút pred koncom viedli 4:1! Druhý zápas semiinálovej série sa odohrá v sobotu 25. februára o 18.00 hod. opäť na ľade Detvy.

Prvá tretina semifinálového súboja mala všetko, čo k zápasom play-off patrí. Diváci videli viacero šancí na oboch stranách, ale aj viacero osobných súbojov, po ktorých sa aj vylučovalo. Lepšie začali hostia. Tí v druhej minúte zachytili rozohrávku „medveďov“ a po kombinácii tretej lajny stál na konci úspešnej akcii Pavel Mrňa – 0:1. Domáci mohli odpovedať Srnkom, jeho strelu ale Trenčan vytlačil vyrážačkou a Detvanci neskórovali ani počas následného vylúčenia Petra Slimáka. No a keď dve presilovky nevyužili ani Michalovčania, prvá tretina sa skončila ich tesným vedením.  Michalovčania začali druhú tretinu deväťdesiat sekundovou presilovkou štyroch proti trom, keďže pol minúty pred koncom prvej časti boli vzájomne vylúčení Banovský s Poliačkom a po je skončení inkasoval dvojminútový trest aj domáci kapitán Sládok. V nej po minúte hry napriahol od modrej kapitán „vojakov“ Marcel Šterbák a bombou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 0:2. Domáci sa snažili ihneď kontrovať, no po skrumáži pri michalovskej bráne sa puk za chrbát Adama Trenčana nedostal. V 26. minúte už ale michalovský brankár kapituloval, keď ho prekonal Lukáš Říha - 1:2. Radosť domácich ale trvala iba niečo vyše pol minúty. Michalovčania totiž okamžite odpovedali Ladislavom Ščurkom, ktorý ich tak opäť poslal do dvojgólového vedenia - 1:3. Po jeho presnom zásahu si domáci vypracovali niekoľko gólových šancí, no tie nepretavili v kontaktný gól. Za druhým gólom išli domáci aj v úvodných minútach tretej tretiny, no michalovská obrana hrala precízne a čo prešla za jej chrbát spoľahlivo riešil brankár Trenčan. V 50. minúte už bolo 4:1 v prospech michalovskej Dukly, potom, čo Giľák využil presilovú hru. Odpoveď Detvy prišla o osemnásť sekúnd neskôr a zabezpečil ju Dominik Jendroľ - 2:4. Domácich druhý gól nakopol a opäť sa snažili o strelenie kontaktného gólu. Ten sa im podarilo streliť v 55. minúte, keď Adama Trenčana prekonal Patrik Huňady. Pätnásť sekúnd po Huňadyho góle bolo vyrovnané. O to sa postaral David Videlka. A to ešte nebolo zo strany domácich všetko. V 57. minúte sa totiž gólovo presadil Tomáš Torok a dokonalý obrat bol na svete - 5:4. No a keďže michalovská odpoveď už neprišla, prvý semifinálový zápas skončil víťazstvom Detvy, hoci tá prakticky celý čas prehrávala...

HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce 5:4 (0:1, 1:2, 4:1)
Stav semifinálovej série: 1:0
Góly: 26. Říha (Torok, Srnka), 51. Jendroľ (Šedivý), 55. Huňady (Říha, Videlka), 55. Videlka (Valjent), 57. Torok (Říha, Gachulinec) - 2. Mrňa (Drotár, Z. Král), 21. M. Šterbák (Selujanov) pres/1, 27. Ščurko (Lantoš), 50. Giľák (Cútt, Banovský) pres/1
Vylúčení: 6:5, navyše Slimák (Michalovce) 10. minút napadnutie hlavy a krku, Z. Král 10. minút napadnutie zo zadu. Presilovky: 0:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Štefik, J. Konc - Š. Mráz, Hanko. Divákov: 297.
HC 07: Škorvánek - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Jendroľ, Valjent, Zorvan, Mačkovič - Škvaridlo, Gašpar, Žilka - Říha, Srnka, Torok - Videlka, V. Fekiač, Poliaček - J. Petro, Huňady, Šedivý.
HK DUKLA: Trenčan - Hančák, Selujanov, Drábek, M. Šterbák, Gutwald, Slimák, Polaček, Boboš - Banovský, Cútt, Giľák - Lantoš, Ščurko, Vorobjev - Mrňa, Z. Král, Drotár - Fajčák, Fedorko, R. Mráz.

Ďalší program semifinálovej série
2. zápas: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce (sobota 25. február o 18.00 hod.)
3. zápas: HK Dukla Michalovce - HC 07 Detva (utorok 28. február o 17.00 hod.)
Prípadný 4. zápas: HK Dukla Michalovce - HC 07 Detva (streda 1. marec o 17.00 hod.)
Prípadný 5. zápas: HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce (piatok 3. marec o 18.00 hod.)