Iuventa naďalej na víťaznej vlne, v Prešove výhra 28:19

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí 18. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na pôde Bemaco Prešov o deväť gólov 28:19 a naďalej tak vedú ligovú tabuľku. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia po mesiaci konečne aj na domácej palubovke, keď v sobotu 25. februára v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú v šlágri 19. kola WHIL pražskú Slaviu.

Líder tabuľky začal východoslovenské derby zostra, keď hneď v úvodných minútach išiel do vedenia. V piatej minúte dala Habánková na 3:1, v ôsmej minúte bolo po presnom zásahu Márie Holešovej 5:3. Kanonierka Šutranová síce v jedenástej minúte znížila na rozdiel jedného gólu (5:6), no o štyri minúty neskôr bolo po góle Julie Černovovej 10:6 v prospech michalovskej Iuventy. Tá aj v ďalších minútach udávala tempo hry a zvyšovala svoj náskok. Po presnom zásahu Márie Holešovej bolo v 24. minúte už 13:7. Následne síce skórovala Ščerbáková, posledné minúty prvého dejstva ale patrili favoritovi, ktorý troma presnými zásahmi v rade upravil polčasové skóre na 8:16.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Jeho skóre síce otvorila Šutranová, no tá iba odštartovala trojgólovú šnúru Iuventy, ktorá po presnom zásahu Habánkovej v 35. minúte po prvýkrát viedla rozdielom desiatich gólov - 9:19. Michalovčanky tak aj naďalej kráčali v ústrety ďalšieho ligového víťazstva. Domáce hráčky sa síce snažili, no dokázali už iba zmierniť skóre. Po presnej strele Vraňuchovej v 44. minúte prehrávali „iba“ 15:22, no Iuventa si už vysoký náskok postrážila. Nakoniec v Šariši zvíťazila s prehľadom o deväť gólov 29:18 a v súťaži je tak naďalej neohrozene na prvej priečke.

ŠŠK Bemaco Prešov - Iuventa Michalovce 19:28 (8:16)

Pok. hody: 4/3 - 6/6, vylúčené: 4:6. Rozhodovali: Gedeon a Palovčak, - 500 divákov

ŠŠK BEMACO: Goboňová, Gubiková, Vagaská – Bačíková, Čirčová 1, Liebiedieva 1, Vraňuchová 4, Šutranová 8/3, Pavúková, Ščerbáková 1, Puzderová, Vencuriková 1, Harčarufková 2, Demajová 1.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová – Černovová 1, Holešová 5, Rebičová, S. Nagyová, Habánková 10/6, Levčenková, Wollingerová 1, Dziurová, Dubovcová 4, Bajčiová 1, Perederyjová 6.