Dukla s tretím víťazstvom, v semifinále proti Detve

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v treťom štvrťfinálovom súboji play-off Budiš I. hokejovej ligy na ľade Spišskej Novej Vsi 4:3 a v sérii zvíťazili hladko 3:0. Tri góly do siete Spišiakov zaknihoval Pavel Mrňa, jeden pridal Ľuboš Fajčák. Po dvoch rokoch tak znova postúpili do semifinále prvej ligy, kde ich súperom bude Detva. Séria sa začne pod Poľanou v piatok 24. februára, kde sa v sobotu 25. februára uskutoční aj druhý duel. Následne sa séria presťahuje do Michaloviec, kde sa v utorok 28. februára odohrá jej tretí zápas.

Úvod zápasu mal slávnostný charakter, keďže s bohatou kariérou ošperkovanou dvoma kovmi z majstrovstiev sveta sa lúčil domáci kapitán Ľubomír Vaic. Spišiaci mali raketový štart. Už v osemnástej sekunde totiž práve Vaic nabil Findurovi, ktorý otvoril skóre zápasu. Domáci mohli pridať druhý gól pri vylúčení Radovana Cútta, zabudli ale na zadné vrátka a Pavel Mrňa vo vlastnom oslabení vyrovnal. V ďalších minútach prvej časti si oba tímy vypracovali šance, góly ale už diváci nevideli. Druhá tretina začala šancou Fajčáka, na druhej strane sa o úspešné zakončenie snažil Findura, ktorý však bol v poslednej chvíli faulovaný Drábekom. Ani z ďalšej presilovky však Spišiaci nič nevyťažili a po nej inkasovali, keď sa po biliardovej akcii presadil Ľuboš Fajčák. Následne Spišiaci nevyužili ďalšie dve presilovky. To ako sa to má robiť im ukázali v 39. minúte Michalovčania, ktorí sa po presilovkovom góle Mrňu dostali do dvojgólového trháku 1:3. Domáci ale kontrovali v úvode tretej tretine rovnakou mincou, keď ďalšiu presilovku využil Dávid Všetečka. Jeho kontaktný gól domácich nabudil, pretože v ďalších minútach sme mohli vidieť ich obrovskú snahu o vyrovnanie. V závere po odvolaní brankára dokonca hrali šiesti proti štyrom, Pavel Mrňa ale prekvapenie nepripustil a gólom do prázdnej brány definitívne stanovil postup Michalovčanov do semifinále. Nič na ňom nezmenil ani presný zásah Řezáča pri pokračovaní power-play. Český útočník v službách Spišiakov totiž iba uzavrel skóre na 3:4.

HK Spišská Nová Ves - HK Dukla Michalovce 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Konečný stav série: 0:3
Góly: 1. Findura (Mikula, Vaic), 42. Všetečka (Vaic, Findura) pres/1, 60. Řezač (D. Šterbák. Lesňák) pres/1 – 8. Mrňa (Selujanov) oslab/1, 29. Fajčák (Cútt, Giľák), 39. Mrňa (Ščurko) pres/1, 59. Mrňa (Drotár, Drábek) oslab/1.
Vylúčení: 3:7. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:2. Rozhodovali: Husár - Novotný, Kovaľ. Divákov: 620.
HK: Surák - D. Šterbák, Vantroba, Všetečka, Bdžoch, Trávniček, Komloš - Lesňák, O. Štefanka, Řezáč - Mikula, Vaic, Findura - Dmitriev, Vartovník, Zwick - Gevorkyan, Osuský, Kyčák.
HK DUKLA: A. Trenčan - Selujanov, Hančák, Drábek, M. Šterbák, Gutwald, Slimák, Polaček, Boboš - Banovský, Cútt, Giľák - Vorobjev, Ščurko, Lantoš - Mrňa, Z. Král, Drotár - Fajčák, Fedorko, R. Mráz.