Dorastenci HK Mládež s dvoma tesnými prehrami

Dorastencom HK Mládež Michalovce sa v prvom dvojzápase roka 2017 príliš nedarilo. V domácich extraligových súbojoch s Prešovom totiž vydolovali iba jeden bod za prehru 2:3 po samostatných nájazdoch. V druhom stretnutí prehrali 1:2 gólom z 58. minúty. Na zverencov trénera Ivana Králika teraz čaká šesť zápasov u súperov (Trnava, Hoba Bratislava, dvakrát Liptovský Mikuláš, Skalica, Slovan Bratislava), základnú časť následne ukončia štyrmi zápasmi doma, keď postupne privítajú dvakrát Poprad (sobota a nedeľa 28. a 29. január), Martin (sobota 4. február) a Žilinu (nedeľa 5. február).

29. kolo
HK Mládež Michalovce - P.H.K. Prešov 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Góly: 12. Vereš (D. Borov), 46. Demeško (Duda) - 7. Porkolab (Barna, Rebizov), 50. Raáb (Macko, Frič), roz. sam. nájazd Macko.
Vylúčení: 6:5. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina - Vall. Bogdaň. Divákov: 110.
HK MLÁDEŽ: Bindas - Duda, Fic, Kakoš, Kovka, Mičej, Shvachka, Šulof, Volkov - D. Borov, A. Buraľ, Demečko, Farkaš, A. Gavura, Jakuboc, Mihal, Nguyen Tien, Pliško, Ragan, Vereš, Zuev.
PHK: Šmídl - Andrek, Havrila, Lopuchovský, Bernatskyi, Macejko, Maňák - Barna, Macko, Porkoláb, Frič, Gajdoš, Leško, Kozma, Raáb, Rebizov, Smolko, Bielusov.

30. kolo
HK Mládež Michalovce - P.H.K. Prešov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Góly: 20. Shvachka (Demeško) pres/1 - 40. Maňák (Raáb, Macko), 58. Frič (Maňák, Macko).
Vylúčení: 4:8, navyše Nguyen Tien 5+DKZ faul kolenom - Maňák 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mihaľov - Ducár, Pribula. Divákov: 80.
HK MLÁDEŽ: Bindas - Shvachka, Fic, Duda, Mičej, Šulof, Kakoš, Kovka - Demeško, Farkaš, A. Buraľ - Jkauboc, D. Borov, Vereš - Mihal, Nguyen Tien, Zuev - Pliško, A. Gavura, Volkov.
PHK: Šmídl - Havrila, Maňák, Porkoláb, Macejko, Andrek, Bernatskyi, Leško, Lopuchovský - Raáb, Macko, Frič - Rebizov, Barna - Gajdoš, Kozma, Smolko.