Štrnásťgólové víťazstvo Iuventy v Partizánskom

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v stretnutí dvanásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na pôde HK Slávia Partizánske 32:18 a naďalej sú tak so stopercentným bodovým ziskom na prvom mieste v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana budú najbližšie v hre až počas tretieho januárového víkendu, kedy ich čaká domáci dvojzápas. Najskôr v sobotu 21. januára o 17.30 hod. privítajú aktuálneho držiteľa Českého pohára DHC Sokol Poruba a potom v nedeľu 22. januára takisto o 15.00 hod. nastúpia v dohrávanom stretnutí 13. kola proti TJ Sokol Písek. Začiatkom februára ich následne čaká dvojzápas na pôde súperov. V sobotu 4. februára sa predstavia v rámci 16. kola WHIL v Olomouci a hneď následný deň, v nedeľu 5. februára majú naplánované predohrávané stretnutie posledného 26. kola v Písku.

Tréner Iuventy František Urban sa musel v zápase na pôde tradičnej slovenskej ženskej hádzanárskej bašty zaobísť bez viacerých hráčok (Rebičová, Holešová, Nagyová, Kišíková), no aj napriek tomu bola Iuventa favoritom. Svoju úlohu začali jej hráčky napĺňať hneď od začiatku. Výborné im vyšiel nástup do zápasu, keď sa strelecky presadzovala predovšetkým Katsiarina Dubovcová. Bieloruská reprezentantka zaknihovala z prvých piatich gólov štyri a aj jej zásluhou viedla Iuventa v šiestej minúte 6:1. Následne sa oklepali aj domáce, ktoré kontrovali gólmi predovšetkým skúsených Geričovej a Michnovej. Po ich dvoch presných zásahoch v rade domáci HK Slávia znížil v dvanástej minúte na 6:8. Dvojgólový rozdiel bol aj po presnom zásahu Michnovej v štrnástej minúte (7:9), Michalovčanky ale odpovedali Wollingerovou s Černovovou a v pätnástej minúte viedli rozdielom štyroch gólov (7:11). Michnová síce znížila na 9:12, no potom prišli tri góly Iuventy, po ktorých viedol slovenský majster v 25. minúte už 15:9. Partizánske síce kontrovalo takisto troma gólmi v rade, záver prvého polčasu ale patril Michalovčankám. Tie po góloch Wollingerovej a Dziurovej natiahli polčasové vedenie na 17:12.

Hráčky slovenského majstra si udržiavali viacgólové vedenie aj v druhej tridsaťminútovke. Nedovolili tak domácim pomyslieť na nejaký obrat v zápase a samé v pohodovom tempe kráčali za jedenástym tohtosezónnym ligovým víťazstvom. Po góle svojej kapitánky Patrície Wollingerovej vyhrávali v 37. minúte šesťgólovým rozdielom 20:14, po ďalšom góle tejto hráčky bolo o tri minúty neskôr 22:15. Szokeová následne znížila na 16:22, vzápätí ale prišla štvorgólová šnúra michalovskej Iuventy, na ktorej konci sa jej hráčky po góle Levčenkovej v 47. minúte po prvýkrát ujali desaťgólového vedenia (16:26). Michalovčanky pokračovali v gólovej šnúre aj naďalej. Habánková pridala ich šiesty gól v rade, po ktorom viedli v 54. minúte už 28:16 a o víťazovi duelu tak bolo rozhodnuté. Záverečné minúty zápasy sa už len dohrávali. Zverenky trénera Františka Urbana ešte svoje vedenie navýšili a v Partizánskom nakoniec zvíťazili 32:18.

HK Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce 18:32 (12:17)

Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 4 - 11, ČK: 51. Perederyjová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Bočáková, Klieštiková, - 230 divákov

HK SLÁVIA: Súlovská, Sakalašová - Karásková, Králová, Szokeová 1, Bohunská, Mináriková, Geričová 5/2, Španihelová 1, Michnová 9, Korcová, Hollá 2.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černovová 4, Štefaniková, Habánková 5/1, Levčenková 3, Schusterová 1, Wollingerová 5, Dziurová 3, Dubovcová 7, Bajčiová, Perederyjová 4.