Juniorky Iuventy zdolali lanského víťaza prvej ligy

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v dohrávanom stretnutí deviateho kola prvej ligy žien na domácej pôde nad tímom HKM Chirana Medical Šurany 32:30, hoci po prvom polčase prehrávali 14:17. Zverenky trénera Františka Urbana zakončia jesennú časť sobotňajším súbojom v Topoľčanoch, s ktorými si vymenili domáce prostredie.

Prvý polčas duelu medzi michalovskými juniorkami a lanským víťazom prvej ligy žien sa niesol vo vyrovnanej tónine, v ktorej každý chvíľku, ťahal pílku. Lepšie začali domáce hráčky, ktoré rýchlymi kontrami trestali chyby svojich súperok. Po jednej z nich dala Františka Solárová v siedmej minúte na 5:2. Šurany ale následne kontrovali šnúrou troch gólov a po presnom zásahu Mohylkovej bolo v trinástej minúte 5:5. Od tohto momentu sa tímy ťahali o každý jeden gól. Vyrovnané bolo aj v 22. minúte, kedy Sofia Nagyová upravila na 11:11. Posledné minúty prvého dejstva vyšli lepšie hostkám. Tie od stavu 11:11 zaknihovali päť gólov v rade a v 27. minúte viedli 16:11. Našťastie, zobudila sa aj Iuventa, ktorá kontrovala trojgólovej šnúrou, na ktorej konci bolo po presnom zásahu Bajčiovej 14:16. Záverečné slovo v prvom dejstve patrilo hosťujúcej Mesárošovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 14:17.

Úvod druhého dejstva vyšiel lepšie domáci hráčkam, konkrétne Sofii Nagyovej. Po jej troch góloch v rade totiž bolo hneď po niekoľkých sekundách druhého dejstva vyrovnané (17:17). Následne skórovala aj Bajčiová, no a päťgólovú šnúru Michalovčaniek uzavrela opäť Nagyová (19:17). Domáce hráčky sa dostali na koňa. Šurany sa síce snažili a podarilo sa im zrovnať na 20:20, ako aj v 42. minúte na 22:22, no od tohto momentu sa už viac darilo michalovským juniorkám. Tie si držali tesné vedenie až do záverečného hvizdu rozhodcovskej dvojice. Šurany sa síce ešte štyri minúty pred koncom nadýchli, keď znížili na rozdiel jedného gólu (30:29), Iuventa ale následne odpovedala dvoma gólmi v rade a definitívne tak naklonila misky váh na svoju stranu. Nič na to nezmenil ani gól Slažanskej v závere, ktorým iba skorigovala na konečných 32:30.

Michalovce juniorky - Šurany 32:30 (14:17)

Pok. hody: 7/6 - 3/2, vylúčené: 1 - 2. Rozhodovali: V. Cibere a Šimko - 100 divákov.

IUVENTA: Medveďová, Brhlíková - K. Ondová 3, Štefaníková 3, Solárová 4, Štefánová, Hasáková 2, Nagyová 8/1, Bajčiová 10/5, Holubová 2.

HKM Chirana Medical: Vachová, Grandtnerová - Mesárošová 2, M. Rácková 2, Mohyláková 5/1, Špendlová 10/1, Havlasová, Daneková 2, Gábrišová 4, Slažanská 4, Lieskovská 1.

Uverejnené: 14.12.2016 19:01:25