Piatu futbalovú ligu skupina Zemplín v jesennej časti sezóny 2016/2017 ovládli hráči AFK Topoľany. Nováčik súťaže neprehral v trinástich zápasoch ani raz a body stratil akurát za remízy v Petrovciach nad Laborcom a v Nacinej Vsi. Navyše, jeho hráči zvládli aj jesenný šláger, keď v trinástom kole doma rozobrali druhý Cejkov po výsledku 3:0. Topoľany získali 35 bodov, dali najviac gólov (49) a najmenej zo všetkých tímov aj dostali (7). Práve Cejkov bol takmer celú jeseň vo vedení, no nakoniec prišli jeho prehry v Močaranoch a práve v Topoľanoch, ktoré ho stáli jesenný primát. Tretiu priečku obsadili Petrovce nad Laborcom, štvrté sú po jeseni Močarany, piata Naciná Ves a silnú šestku končia Čičarovce. Tabuľku uzatvárajú trojbodové Trakany, o ďalšie priečky znamenajúce zostup bude na jar ešte obrovský boj. Do boja o záchranú zrejme bude namočených viacero tímov, pretože medzi predposledným trinástym Lastomírom a ôsmou Čiernou nad Tisou je rozdiel iba päť bodov.
Výsledky
1. kolo
OFK Lastomír - ŠK Naciná Ves 1:1 (1:0)
TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom - TJ Slavoj Kráľovský Chlmec 4:0 (2:0)
OŠK Vinné - TJ Tisa Trakany 3:0 (1:0)
TJ Družstevník Čičarovce - TJ Sokol Močarany 1:0 (0:0)
FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany - TJ ŠM Streda nad Bodrogom 1:1 (0:0)
TJ Družstevník Cejkov - TJ Olympia Borša 6:1 (1:0)
MFK Čierna nad Tisou - AFK Topoľany 0:2 (0:0)
2. kolo
AFK Topoľany - OFK Lastomír 2:1 (1:1)
TJ Olympia Borša - MFK Čierna nad Tisou 2:2 (1:1)
FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany - TJ Družstevník Cejkov 0:6 (0:1)
TJ ŠM Streda nad Bodrogom - TJ Sokol Močarany 5:3 (3:2)
TJ Tisa Trakany - TJ Družstevník Čičarovce 1:7 (0:2)
TJ Slavoj Kráľovský Chlmec - OŠK Vinné 2:1 (0:0)
ŠK Naciná Ves - TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom 2:1 (2:1)
3. kolo
OŠK Vinné - ŠK Naciná Ves 1:3 (0:1)
TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom - AFK Topoľany 2:2 (2:1)
OFK Lastomír - TJ Olympia Borša 1:0 (0:0)
MFK Čierna nad Tisou - FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany 2:2 (1:0)
TJ Sokol Močarany - TJ Tisa Trakany 4:1 (1:0)
TJ Družstevník Čičarovce - TJ Slavoj Kráľovský Chlmec 3:1 (2:0)
TJ Družstevník Cejkov - TJ ŠM Streda nad Bodrogom 5:1 (1:1)
4. kolo
TJ Slavoj Kráľovský Chlmec - TJ Sokol Močarany 1:2 (0:1)
TJ ŠM Streda nad Bodrogom - TJ Tisa Trakany 1:0 (0:0)
FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany - OFK Lastomír 2:1 (1:0)
TJ Olympia Borša - TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom 4:1 (1:1)
AFK Topoľany - OŠK Vinné 5:0 (1:0)
ŠK Naciná Ves - TJ Družstevník Čičarovce 3:0 (1:0)
TJ Družstevník Cejkov - MFK Čierna nad Tisou 3:0 (2:0)
5. kolo
TJ Sokol Močarany - ŠK Nacina Ves 2:1 (1:0)
TJ Tisa Trakany - TJ Slavoj Kráľovský Chlmec 0:2 (0:0)
OŠK Vinné - TJ Olympia Borša 2:2 (0:1)
TJ Družstevník Čičarovce - OFK Topoľany 0:3 (0:1)
TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom - FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany 6:2 (3:2)
OFK Lastomír - TJ Družstevník Cejkov 1:2 (1:0)
MFK Čierna nad Tisou - TJ ŠM Streda nad Bodrogom 1:0 (0:0)
6. kolo
AFK Topoľany - TJ Sokol Močarany 4:0 (0:0)
TJ Olympia Borša - TJ Družstevník Čičarovce 2:2 (2:2)
TJ ŠM Streda nad Bodrogom - TJ Slavoj Kráľovský Chlmec 2:1 (1:0)
ŠK Nacina Ves - TJ Tisa Trakany 5:1 (3:0)
MFK Čierna nad Tisou - OFK Lastomír 0:1 (0:0)
FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany - OŠK Vinné 5:2 (2:1)
TJ Družstevník Cejkov - TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom 2:1 (1:0)
7. kolo
TJ Slavoj Kráľovský Chlmec - ŠK Naciná Ves 4:0 (2:0)
TJ Tisa Trakany - AFK Topoľany 0:4 (0:1)
OFK Lastomír - TJ ŠM Streda nad Bodrogom 1:2 (0:2)
TJ Družstevník Čičarovce - FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany 3:0 (1:0)
TJ Sokol Močarany - TJ Olympia Borša 3:2 (0:1)
TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom - MFK Čierna nad Tisou 2:1 (0:1)
OŠK Vinné - TJ Družstevník Cejkov 0:1 (0:1)
8. kolo
AFK Topoľany - TJ Slavoj Kráľovský Chlmec 9:1 (5:1)
TJ ŠM Streda nad Bodrogom - ŠK Naciná Ves 0:2 (0:2)
FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany - TJ Sokol Močarany 1:1 (0:0)
TJ Olympia Borša - TJ Tisa Trakany 6:1 (2:0)
MFK Čierna nad Tisou - OŠK Vinné 3:0 (2:0)
TJ Drusžtevník Cejkov - TJ Družstevník Čičarovce 3:1 (2:0)
OFK Lastomír - TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom 0:1 (0:0)
9. kolo
TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom - TJ ŠM Streda nad Bodrogom 4:0
TJ Družstevník Čičarovce - MFK Čierna nad Tisou 5:1 (1:1)
OŠK Vinné - OFK Lastomír 6:0 (2:0)
TJ Tisa Trakany - FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany 3:2 (2:1)
TJ Sokol Močarany - TJ Družstevník Cejkov 2:0 (1:0)
ŠK Naciná Ves - AFK Topoľany 1:1 (0:1)
TJ Slavoj Kráľovský Chlmec - TJ Olympia Borša 4:1 (3:0)
10. kolo
OFK Lastomír - TJ Družstevník Čičarovce 1:4 (1:0)
TJ ŠM Streda nad Bodrogom - AFK Topoľany 1:5 (0:1)
TJ Olympia Borša - ŠK Nacina Ves 1:0 (0:0)
FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany - TJ Slavoj Kráľovský Chlmec 3:3 (1:0)
TJ Družstevník Cejkov - TJ Tisa Trakany 6:0 (2:0)
MFK Čierna nad Tisou - TJ Sokol Močarany 0:0
TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom - OŠK Vinné 2:0 (1:0)
11. kolo
OŠK Vinné - TJ ŠM Streda nad Bodrogom 0:0
TJ Družstevník Čičarovce - TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom 2:3 (0:1)
TJ Sokol Močarany - OFK Lastomír 7:1 (4:1)
TJ Tisa Trakany - MFK Čierna nad Tisou 0:2 (0:2)
TJ Slavoj Kráľovský Chlmec - TJ Družstevník Cejkov 1:3 (0:0)
ŠK Naciná Ves - FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany 2:0 (1:0)
AFK Topoľany - TJ Olympia Borša 3:1 (1:0)
12. kolo
TJ Družstevník Cejkov - ŠK Naciná Ves 2:0 (1:0)
MFK Čierna nad Tisou - TJ Slavoj Kráľovský Chlmec 2:1 (2:0)
OFK Lastomír - TJ Tisa Trakany 4:1 (2:1)
OŠK Vinné - TJ Družstevník Čičarovce 4:0 (2:0)
TJ ŠM Streda nad Bodrogom - TJ Olympia Borša 2:0 (2:0)
TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom - TJ Sokol Močarany (odložené)
FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany - AFK Topoľany (odložené)
13. kolo
TJ Slavoj Kráľovský Chlmec - OFK Lastomír 1:1 (1:0)
ŠK Naciná Ves - MFK Čierna nad Tisou 1:1 (1:1)
AFK Topoľany - TJ Družstevník Cejkov 3:0 (3:0)
TJ Olympia Borša - FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany 2:3 (1:2)
TJ Družstevník Čičarovce - TJ ŠM Streda nad Bodrogom 2:1 (1:0)
OŠK Vinné - TJ Sokol Močarany 0:1 (0:0)
TJ Tisa Trakany - TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom 1:5 (1:0)
14. kolo
AFK Topoľany - MFK Čierna nad Tisou 6:0 (2:0)
ŠK Naciná Ves - OFK Lastomír 4:2 (2:2)
TJ Slavoj Kráľovský Chlmec - TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom 1:5 (0:5)
TJ Sokol Močarany - TJ Družstevník Čičarovce 2:2 (2:0)
TJ ŠM Streda nad Bodrogom - FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany 4:1 (2:0)
TJ Olympia Borša - TJ Družstevník Cejkov (odložené)
TJ Tisa Trakany - OŠK Vinné (odložené)
Tabuľka po jesennej časti
1. | AFK Topoľany | 13 | 11 | 2 | 0 | 49:7 | 35 |
2. | TJ Družstevník Cejkov | 13 | 11 | 0 | 2 | 39:11 | 33 |
3. | TJ Družstevník Petrovce nad Laborcom | 13 | 9 | 1 | 3 | 37:17 | 28 |
4. | TJ Sokol Močarany | 13 | 7 | 3 | 3 | 27:19 | 24 |
5. | ŠK Naciná Ves | 14 | 7 | 3 | 4 | 25:17 | 24 |
6. | TJ Družstevník Čičarovce | 14 | 7 | 2 | 5 | 32:25 | 23 |
7. | TJ ŠM Streda nad Bodrogom | 14 | 6 | 2 | 6 | 20:26 | 20 |
8. | MFK Čierna nad Tisou | 14 | 4 | 4 | 6 | 15:25 | 16 |
9. | TJ Slavoj Kráľovský Chlmec | 14 | 4 | 2 | 8 | 23:36 | 14 |
10. | FK TJ Lokomotíva ŠM Michaľany | 13 | 3 | 4 | 6 | 22:36 | 13 |
11. | TJ Olympia Borša | 13 | 3 | 3 | 7 | 24:30 | 12 |
12. | OŠK Vinné | 13 | 3 | 2 | 8 | 19:24 | 11 |
13. | OFK Lastomír | 14 | 3 | 2 | 9 | 16:33 | 11 |
14. | TJ Tisa Trakany | 13 | 1 | 0 | 12 | 9:51 | 3 |