O víťazstve na ľade Martina rozhodol dvoma gólmi Martin Drotár

Michalovskí hokejisti sa potrápili. Líder Budiš I. hokejovej ligy v pondelkovom dohrávanom stretnutí na ľade rezervy Martina mal na mále. Po desiatich minútach síce viedol 2:0, no mladíkom v domácom drese sa podarilo vyrovnať. Rozhodnutie nakoniec priniesla 57. minúta a druhý gól Martina Drotára. Po ňom Michalovčania, ktorí majú v stredajšom 23. kole voľno, natiahli svoj náskok na čele tabuľky a kľudne sa tak môžu pripravovať na piatok, kedy doma privítajú rozbehnuté Topoľčany. Na tento zápas by už mohol byť k dispozícii zranený Ladislav Ščurko a možno aj nejaká nová posila...

Hrali desať minút a potom...

Hokejisti HK Dukla absolvovali netradične v pondelok dohrávaný súboj siedmeho kola Budiš I. hokejovej ligy. Ten mali odohrať ešte v polovici októbra, no infekcia žltačky, ktorá zasiahla kabínu Martina, bola proti. Duel teda bol preložený až na pondelok 14. novembra. Michalovčania v ňom začali výborne, keď za desať minút viedli po góloch Drotára a Cútta 2:0, a zdalo sa, že si do tabuľky pripíšu ďalšie tri body. Líder sa však nakoniec trápil. Domácim sa podarilo v druhej tretine po trestnom strieľaní Rudzana znížiť a v 45. minúte dokonca Poliaček vyrovnal. Možnú blamáž, na ľade posledného tímu, zažehnal tri minúty pred koncom svojím druhým gólom v zápase Martin Drotár. „Zápas nám veľmi nevyšiel,“ začal svoje hodnotenie tréner HK Dukla Miroslav Ihnačák. „Začiatok sme mali dobrý. V prvej tretine sme mali dostatok šancí a skóre tak mohlo byť ešte vyššie ako 2:0. Následne prišlo z našej strany poľavenie, čo súper využil. Koniec - koncov, sme radi za to, že po jeho vyrovnaní sme dali ešte jeden gól a rozhodli tak o svojom víťazstve,“ pokračoval Ihnačák, ktorý si nevedel vysvetliť, prečo jeho zverenci prestali po dvoch strelených góloch hrať. „Asi to bolo podcenením situácie. Chlapci si mysleli, že sa im nič nemôže stať. Domáci sa chytili a nám sa už hralo ťažšie.“

Zranený Ladislav Ščurko v zostave naďalej chýba. Bude hrať v piatok proti Topoľčanom?

Pracujú na posilnení

Michalovskí hokejisti si tak po výhre v Martine upevnili prvú pozíciu v tabuľke a pred svojimi najbližšími prenasledovateľmi si vypracovali mierny náskok. Na druhú Detvu, ktorá má o jeden odohraný zápas menej, majú náskok siedmych bodov, na tretí Prešov, ktorý má o dva odohrané zápasy menej, získavajú dvanásť bodov. V stredajšom 23. kole sa práve títo dvaja súperi stretnú v Prešove, Michalovčania majú voľno. V hre budú až v piatok, kedy v tradičnom čase o 17.00 hod. privítajú nebezpečné Topoľčany. „Uvidíme, v akej zostave nastúpime. Stále nás trápia zranenia či choroby. Verím, že fit už bude aj Ladislav Ščurko, ktorý by sa mal v utorok zapojiť do tréningového procesu,“ skonštatoval Ihnačák, ktorý v pondelok v Martine už mohol počítať aj s chorým Marcelom Balážom. Aj keď je michalovská Dukla momentálne na prvom mieste v tabuľke, vedenie usilovne pracuje na doplnení kádra. „Máme rozrobených nejakých hráčov, no to je skôr otázka na vedenie, či a kedy by sa k nám mohli pripojiť. Verím však, že nejaké posily prídu a náš káder vystužia,“ dodal na záver Miroslav Ihnačák. Podľa našich informácii je v hre príchod dvoch hráčov, ktorí by mohli byť k dispozícii už v najbližších dňoch.