Dukla v gólovej prestrelke vyprášila Spišskú Novú Ves

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v šlágri 8. kola Budiš I. hokejovej ligy nad tímom HK Spišská Nová Ves hladko 8:4 a ukončili tak päťzápasovú víťaznú sériu Spišiakov. Na druhej strane, sami natiahli svoju víťaznú sériu už na šesť zápasov. Dva góly do siete Spišiakov zaznamenal Radovan Cútt, po jednom pridali Tomáš Banovský, Ivan Fedorko, Ľuboš Fajčák, Ladislav Ščurko, Martin Boboš a Zoltán Kubát. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa po päťzápasovej domácej sérii tentoraz trikrát predstavia vonku. Postupne odohrajú duel v Trnave, Považskej Bystrici a Detve, doma ich uvidíme až v stredu 12. októbra, kedy o 17.00 hod. privítajú celok HK Skalica.

V súboji dvoch tímov, ktoré päť zápasov po sebe neokúsili trpkosť prehry, sa hral v prvej tretine dynamický hokej, so šancami na oboch stranách. V piatej minúte nastrelil Michalovčan Dolgoš žŕdku, na druhej strane Matej Giľák v dobrej pozícii prestrelil. Po sterilnej presilovke hostí nenašiel medzeru medzi tyčkou a výrážačkou Suráka Marcel Baláž, Ščurko vzápätí v samostatnom nájazde takisto nenašiel recept na brankára Spišiakov. Útoky sa striedali z jednej strany na druhú. Hneď na to skúšal pozornosť Trenčana Ľubomír Vaic, michalovský golman ale nekapituloval. V trinástej minúte sa už ale skóre menilo. V rohu zabojoval o puk Zdeněk Král, posunul ho Marcelovi Balážovi, ktorý krásne našiel Banovského a ten strelou z jednej otvoril gólový účet zápasu - 1:0.

Zlomový úsek sa odohral na začiatku druhej tretiny. V nej domáci spustili na súpera doslova oheň a síru. Najskôr síce Banovský v čistej šanci minul, no hneď na to prišla skrumáž pred bránou Spišiakov a Radovan Cútt doklepol puk za chrbát bezmocného Suráka. Prebehlo pätnásť sekúnd a Radovan Cútt sa tešil opäť, keď zužitkoval ďalšiu prihrávku Tomáša Banovského. O necelú minútu sa skóre menilo opäť. Tentoraz sa činila prvá lajna a jej nový člen Ivan Fedorko (Gleb Lušnikov si potreboval ísť vybaviť neodkladné povinnosti domov do Ruska), ktorý vyhnal Suráka z brány. Ani jeho náhradník Orčík dlho bez inkasovaného gólu neostal, keďže na konci 27. minúty zavŕšil parádnu päťminútovku domácich piatym gólom Ľuboš Fajčák – 5:0. Odpoveď hostí prišla v tridsiatej minúte, kedy Trenčana prekonal z ťažkého uhla Drozd.

V tretej tretine mohli diváci vidieť gólové hody. Padlo v nej totiž až šesť gólov, po troch oboch stranách. Najskôr v 46. minúte z dorážky skóroval hosťujúci Ondov - 5:2. Dukla však odpovedal okamžite, keď sa v rozpätí necelých dvadsiatich sekúnd gólovo uviedli Ladislav Ščurko a aj premiérový strelec v tejto sezóne Martin Boboš 7:2. Gólová prestrelka pokračovala presným zásahom Hamráčka, ktorý prekonal striedajúceho Dzúra, v 53. minúte ale prinavrátil päťgólové vedenie Michalovčanom Zoltán Kubát. Posledné slovo v stretnutí patrilo hosťom, konkrétne Giľákovi, ktorý po úniku uzavrel skóre výborného zápasu na 8:4.

HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves 8:4 (1:0, 4:1, 3:3)
Góly: 14. Banovský (Baláž, Z. Král), 22. Cútt (Banovský, Hančák), 22. Cútt (Banovský, Baláž), 24. Fedorko (Ščurko, Fajčák), 27. Fajčák (Fedorko, Ščurko), 47. Baláž (Baláž, Slimák), 48. Boboš (Ščurko, Fedorko), 53. Kubát (Mesaroš, Schnelly) - 30. Drozd (Hamráček, Lesňák), 46. Ondov (Vaic, Brejka), 50. Hamráček (Ondov, Dmitriev), 53. Giľák (Vaic, Vantroba)
Vylúčení: 4:2. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina - Novotný, Riš. Divákov: 740.
HK DUKLA: Trenčan (48. - 53. Dzúr) - Kubát, Šterbák, Dolgoš, Hančák, Slimák, Poláček, Buraľ, Boboš - Fedorko, Ščurko, Fajčák - Banovský, Cútt, Baláž - Kohutiar, Z. Král, Drotár - Schnelly, Mesaroš.
HK: Surák (24. Orčík) - Brejka, Vantroba, Trávniček, Nitrianský, Všetečka, Kyčák, Osuský - Giľák, Vaic, Findura - Lesňák, Drozd, Hamráček - Klinga, Dmitriev, Ondov - Štrauch.

Uverejnené: 28.09.2016 19:52:13