Iuventa v predohrávke piateho kola WHIL rozbila Prešov

Hádzanárky michalovskej Iuventy v nedeľňajšej predohrávke 5.kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma deklasovali Bemaco Prešov 47:24, keď do prestávky viedli už 26:12. V česko-slovenskej súťaži WHIL je teraz na programe reprezentačná prestávka, ktorú vyplní účasť Sloveniek na turnaji v Poľsku. Zverenky trénera Františka Urbana tak budú v hre až v stredu 12.októbra 2016, kedy v Prahe absolvujú predohrávaný duel šiesteho kola so Slaviou, doma ich uvidíme v stredu 19.októbra 2016, kedy o 17.30 hod. privítajú v predohrávanom zápase siedmeho kola Zlín. Následne ich už čakajú pohárové povinnosti. V druhom kole Pohára EHF privítajú Michalovčanky rumunský celok CSM Ploješt dvakrát doma. Prvý duel sa odohrá v sobotu 22.októbra 2016 o 17.30 hod., odvetný o deň neskôr, v nedeľu 23. októbra 2016 o 15.00 hod.

Východoslovenské derby sa nieslo v jasnej dominancii domácej Iuventy. Tá od začiatku potvrdzovala úlohu favorita. Hostky držali krok akurát v úvode. Lebedevová síce v piatej minúte znížila na 3:4, následne ale prišli dva góly Levčenkovej a po presnom zásahu Perederyjovej si za stavu 3:7 zobrala lavička hosťujúceho tímu v siedmej minúte oddychový čas. Ani ten však Iuventu nezastavil. Nagyová dala krátko po začatí hry už na 9:3 a keď sa michalovská kridelníčka presadila opäť aj v šestnástej minúte, kedy dala na 12:5, lavička hostí reagovala už druhým oddychovým časom. Ani po ňom sa však Iuventa nezastavila. V 22. minúte viedla po ďalšom góle Nagyovej už o desať gólov (17:7) a polčasové vedenie jej hráčky ešte navýšili na štrnásť gólov. Skóre prvého dejstva uzavrela rovno s klaksónom Jana Dziurová, ktorá dala na 26:12.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Jej tempo diktovali naďalej Michalovčanky, ktoré súkali súperovi jeden gól za druhým. A to pritom Bemaco viackrát podržala brankárka Lucia Gubiková, ktorej sa vedenie michalovského klubu pred začiatkom zápasu poďakovalo za účinkovanie v Iuvente, kde hrávala od začiatku žiackej kariéry až do ostatnej sezóny. Aj napriek jej zákrokom vedenie Michalovčaniek narastalo. V 45. minúte už bol po presnej strele Perederyjovej rozdiel v skóre dvadsaťgólový (37:17). Keď dala Bibiana Štefaníková v 48. minúte na 40:17, zdalo sa, že po prvýkrát od účinkovania Iuventy vo WHIL môže padnúť z jej strany aj päťdesiatka. K tej nakoniec Michalovčankám chýbali tri góly, no zverenky trénera Františka Urbana si aj tak výrazným víťazstvom 47:24 upevnili prvé miesto v tabuľke.

Michalovce - Prešov 47:24 (26:12)

Pok. hody: 7/6 - 2/0, vylúčené: 3 - 3. Rozhodovali: Palovčák a Gedeon - 500 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Černovová 5, Holešová, Štefaniková 1/1, Kišiková, Rebičová 4, Nagyová 7, Levčenková 7/2, Schusterová 1, Wollingerová 2, Dziurová 4, Dubovcová 4, Bajčiová 4/3, Perederyjová 8.

BEMACO: Goboňová, Gubiková, Bernátová - M. Bačíková 4, Gajdošová, Čirčová, I. Kocanová 1, Popovcová 2, Lebedevová 4, Vraňuchová 1, M. Kakaščíková 1, Pavuková, Puzderová, Vencuriková 2, Harčarufková 4, Demajová 5.

Uverejnené: 25.09.2016 20:15:48