Zemplínske derby korisťou Humenného, v závere rozhodli Šechný s Fedorkom

Hokejisti MHK Humenné zvíťazili v druhom kole druhej hokejovej ligy skupina Východ v zemplínskom derby na ľade HK 2016 Trebišov 5:3 a na svoje konto si tak pripísali druhé víťazstvo. Na rozdiel od nich, Trebišovčania si na prvé body ešte musia počkať. Neboli však k ním ďaleko. Humenčania síce po prvej tretine po góloch Vaška a Tkáča viedli 2:0, no domáci kontrovali v druhej tretine kontaktným gólom Tomáša Stríža. Lotyš Komarnickis síce v úvode tretej tretiny opäť poslal Humenčanov do dvojgólového vedenia, no Tomáš Stríž dvoma gólmi v 57. minúte zrovnal na 3:3. Humenčania však predĺženie nedopustili. Najskôr misky váh na ich stranu naklonil hrajúci tréner Richard Šechný a dve sekundy pred koncom pečatil ich víťazstvo Ivan Fedorko. V treťom kole, ktoré sa odohrá v sobotu 1. októbra, Humenčania na domácom ľade privítajú Gelnicu, Trebišovčania sa predstavia na ľade rezervy Liptovského Mikuláša.

HK 2016 Trebišov - MHK Humenné 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)
Góly: 37. T. Stríž (Antal), 52. T. Stríž (Petričko, Oravec), 57. T. Stríž (Petričko, Oravec) - 13. Vaško (Komarnickis, Fedorko) pres/1, 14. Tkáč (Čopák), 44. Komarnickis (Boboš), 58. Šechný (Buraľ, Macejka), 60. Fedorko (Šechný).
Vylúčení: 6:6. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Žák - Jobbágy, Riš. Divákov: 180.
HK 2016: Fedor - D. Antal, Kobeľa, Pástor, Grega, Dunaj, Pačuta, J. Poľacký - Oravec, Petričko, Stríž - Hanes , Korytko, Grega - D. Poľacký, Jakub Bojkun, Czuľba - J. Schnelly.
MHK: T. Petro - Boboš, Tartaľ, Tkáč, Ľ. Buraľ, Kačurik - Macejka, Šechný, Kmiť - Komarnickis, Fedorko, Vaško - Harasthy, Ficko, Čopák - Marjov, Dzoba.