Michalovská Dukla s piatym víťazstvom v rade

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v predohrávanom súboji šestnásteho kola Budiš. I. hokejovej ligy nad rezervou MHC Martin hladko 6:1 a víťaznú sériu tak natiahli na päť zápasov. Po dva góly dali Ľuboš Fajčák a Zdeněk Král, po jednom pridali Marcel Baláž a Martin Drotár. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka ukončia päťzápasovú domácu sériu v stredu 28. septembra, keď v rámci 8. kola Budiš I. hokejovej ligy privítajú Spišskú Novú Ves.

V predohrávanom súboji šestnásteho kola sa hralo podľa nôt michalovskej Dukly. Jej hráči od začiatku diktovali tempo hry a vyústením ich tlaku bol v šiestej minúte vedúci gól Marcela Baláža, ktorý konečne pretrhol streleckú smolu z predchádzajúcich zápasov. O päť minút ale bolo z ničoho nič vyrovnané. Michalovská obrana bránila benevolentne Mareka Šmondrka, ktorý krásne našiel pred bránou úplne osamoteného Róberta Vargu a ten ponad brankára Trenčana vyrovnal na 1:1. Michalovčania však boli po celý duel lepším tímom. V prvej tretine svojho súpera prestrieľali 20:5 a svoju prevahu pretavili ešte v jeden presný zásah, ktorý zaznamenal Ľuboš Fajčák - 2:1.

V druhej tretine sa hra pomerne vyrovnala, vystrkovať rožky začali aj mladíci z Martina, brankár Trenčan však prekazil viacero ich dobrých streleckých pokusov. Na druhej strane, Michalovčania v tejto časti na rozdiel od súpera opäť rozvlnili sieť, keď hneď v úvode presne mieril Martin Drotár. Nebyť dvoch tyčiek po strelách Fedorka a Lušnikova mohlo byť skóre po dvoch tretinách v prospech michalovskej Dukly vyššie. Tá si všetko vynahradila v tretej časti, kedy najskôr Ľuboš Fajčák strelil svoj druhý gól v stretnutí, no a potom dvakrát skóroval Zdeněk Král, ktorý upravil skóre na 6:1 v prospech favorizovaného tímu. Michalovčania tak natiahli svoju víťaznú sériu na päť zápasov a v tabuľke si držia druhé miesto.

HK Dukla Michalovce - MHC Martin B 6:1 (2:1,1:0,3:0)
Góly: 6. Baláž (Cútt), 15. Fajčák (Lušnikov, Kubát), 22. Drotár (Král, Kohutiar), 41. Fajčák (Lušnikov, Ščurko), 50. Král (Drotár, Poláček), 56. Král (Hančák, Drotár) - 11. R. Varga (Šmondrk).
Vylúčení: 2:3. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Divákov: 645. Rozhodovali: Kalina - Homola, Šimaľ.
HK DUKLA: Trenčan (50. Dzúr) - Kubát, Šterbák, Dolgoš, Hančák, Buraľ, Poláček, Boboš - Lušnikov, Ščurko, Fajčák - Banovský, Cútt, Baláž - Kohutiar, Král, Drotár - Schnelly, Fedorko, Mesaroš.
MHC B: Žingor - Jendroľ, I. Štrbák, Kozák, Šmondrk, Lednický, Junas - Hricko, Rehák, Varga - Sladkovský, Rudzan, Simon - Brveník, Brnčal, Zámečník - Barto, Škokor, Kanera.

Uverejnené: 23.09.2016 19:46:09