Fantázia! MFK Zemplín zvíťazil v Trnave 3:2

Fantázia! Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v deviatom kole Fortuna ligy na ihrisku Spartaka Trnava po gólovej prestrelke 3:2. Skóre zápasu síce otvoril domáci Jirka, no potom sa gólovo postupne predviedli Martin Koscelník, Dávid Škutka a Emmanuel Mensah. Za domácich stihol ešte odpovedať z nariadeného pokutového kopu Boris Godál, no to nič nezmenilo na tom, že Michalovčania po prvýkrát v sezóne zvíťazili na ihrisku súpera. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa najbližšie predstavia na domácom ihrisku, keď v sobotu 24. septembra o 19.00 hod. privítajú v súboji desiateho kola Fortuna ligy Spartak Myjavu.

Michalovčania zhruba pred rokom šokovali v otváracom zápase modernej City arény domáci Spartak víťazstvom 1:0 a prekvapiť chceli aj tentoraz. Tréner Anton Šoltis však musel robiť vynútené zmeny v zostave. Hrať stále nemohol Milan Šimčák, po súboji so Žilinou pribudli na listinu maródov ďalší dvaja obrancovia Tomáš Sedlák a Marcos Calero Perez. Zemplínčania začali aktívne, no v desiatej minúte inkasovali. So Žofčákovým priamym kopom a následnou Koscelníkovou hlavičkou si brankár Jakubech poradil, hneď na to založil rýchlu kontru, z ľavej strany prišiel do michalovského pokutového kopu od Mikoviča nebezpečný strieľaný center a Erik Jirka nechytateľnou strelou otvoril skóre. Odpoveď Michalovčanov prišla o štyri minúty neskôr, Kushtova hlavička ale išla iba do bočnej siete. Na druhej strane to skúšal domáci Denis Horník, jeho zrazenú strelu Kira vyškriabal spod brvna na rohový kop. Hostia boli naďalej futbalovejší a aktivita sa im vyplatili v 32. minúte, kedy po rohovom kope Žofčáka a hlavičkovom priťuknutí Podhorina vyrovnal na 1:1 Martin Koscelník. Zemplínčania mohli ísť dokonca pred polčasovou prestávkou do vedenia, strela Danka po Žofčákovom priťuknutí ale skončila na bočnej sieti.

V polčasovej prestávke sa tréneri činili a urobili až tri zmeny v zostavách. Na strane Spartaka už nepokračoval Mihálik, ktorého nahradil Gagnon, michalovský lodivod Šoltis urobil dokonca dve zmeny, keď namiesto Žofčáka s Kushtom prišli Kunca so Škutkom. Práve striedajúci Škutka sa v 49. minúte dostal k lopte od Stanislava Danka a zoči - voči Jakubechovi nezaváhal 1:2. Trnavčania zvýšili aktivitu, no zabudli na zadné vrátky a krátko po hodine hry opäť inkasovali. V strede poľa výborne zapracoval Mensah, ktorý si pred pokutovým územím priťukol loptu so Škutkom a krížnou strelou poslal Michalovčanov do dvojgólového vedenia 1:3. Domáci ihneď odpovedali. V 68. minúte hlavný arbiter Hrčka nariadil v ich prospech pokutový kop a Boris Godál strelil kontaktný gól - 2:3. Trnavčania síce začali tlačiť, hostia ich ale nepúšťali do vyložených šancí. Keď štyri minúty pred koncom Kira kryl nebezpečnú strelu striedajúceho Košťála, prekvapenie bolo na svete. Michalovskí futbalisti tak nielenže po prvýkrát na ihriskách súperov v tejto sezóne skórovali, ale na Zemplín si viezli aj cenné tri body.

FC Spartak Trnava - MFK Zemplín Michalovce 2:3 (1:1)
Góly: 10. Jirka, 68. Godál (pok. kop) – 32. Koscelník, 49. Škutka, 65. E. Mensah
Žlté karty: 35. Mikovič - 83. Lazarus.
Rozhodovali: Hrčka - Tomčík, Bednár.
Divákov: 3511.
FC SPARTAK:  A. Jakubech - Horník (81. Košťál), Greššák, Godál, Čonka - A. Sloboda, Bello - L. Mihálik (46. Gagnon), E. Halilovič, Mikovič - Jirka
MFK ZEMPLÍN: Kira - Koscelník, Sipľak, Lazarus, Podhorín - Qose - Mensah, Žofčák (46. Kunca), Danko, Kotora (90. Vajs) - Kushta (46. Škutka)