Dorastenci HK Mládež s prvými bodmi, doma zdolali HC Košice

Dorastenci HK Mládež Michalovce majú na svojom konte prvé extraligové body! Zverenci trénera Ivana Králika zabodovali vo svojom šiestom zápase v najvyššej súťaži, keď na vlastnom ľade v predohrávke 40. extraligového kola zvíťazili nad HC Košice 6:3. O ich góly sa postarali traja strelci, paradoxne všetci sa prezentovali dvoma gólmi v jednej tretine. V prvej tretine úradoval Adam Jakuboc, v druhej pridal dva presné zásahy Slavomír Nguyen Tien, no a v tretej tretine rozhodol o michalovskom víťazstve Dominik Borov. Michalovskí dorastenci sa na domácom ľade predstavia aj počas víkendu, keď v dvojzápase privítajú celok HC 05 Banská Bystrica. Prvý duel sa odohrá v sobotu o 15.00 hod., druhý v nedeľu o 10.30 hod.

HK Mládež Michalovce - HC Košice 6:3 (2:3, 2:0, 2:0)

Góly: 11. Jakuboc, 19. Jakuboc (Shvachka, D. Borov) pres/1, 31. Nguyen Tien (A. Buraľ), 31. Nguyen Tien (Farkaš), 56. D. Borov oslab/1, 57. D. Borov (Šulof)

Vylúčení: 3:5, navyše Havrilko - A. Markus obaja 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Mihaľov - Pavlotty, Hric. Divákov: 100.

HK MLÁDEŽ: Bindas - Šulof, Shvachka, Mičej, Dubiak, Duda, Volkov - Jakuboc, D. Borov, A. Buraľ - Farkaš, Lačný, Pliško - Havrilko, Nguyen Tien, Mihal - Kakoš, Opryska, A. Gavura.

HC: Adamko - A. Markoš, Bajtoš, Palacko, Sirotňák, Pálfy, Juraško, Veteška, Garaj - Pavlík, Glitta, P. Eliáš - Matej, Lovaš, Munka - Lukáčik, J. Eliáš, S. Nagy - Tamáš, Barger, Sarossy.

Uverejnené: 15.09.2016 19:34:59