Michalovská Dukla po výbornom výkone pokorila Prešov

Hokejisti HK Dukla Michalovce po prvýkrát v sezóne na domácom ľade zabodovali, keď v rámci štvrtého kola Budiš I. hokejovej ligy po výbornom výkone zdolali HC Penguins Prešov 6:1. Dva góly do siete "prešovských tučniakov" zaznamenal Tomáš Banovský, po jednom pridali Radovan Cútt, Martin Drotár, Ivan Fedorko a Ladislav Ščurko. Michalovčania tak zaknihovali druhé víťazstvo v rade a v tabuľke sa začínajú podľa očakávania šplhať hore.

Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka súbojom so Šarišanmi začali päťzápasovú sériu domácich duelov. Pred vlastnými divákmi sa predstavia aj v nedeľu 18. septembra, kedy vo vloženom zápase tradične od 17.00 hod. privítajú slovenskú dvadsiatku, ako aj v následných troch ligových stretnutiach. Najskôr nastúpia v stredu 21. septembra proti Topoľčanom, v piatok 23. septembra privítajú rezervu extraligového Martina, no a sériu domácich stretnutí ukončia v stredu 28. septembra proti Spišskej Novej Vsi. Aj ostatné tri zápasy sa začínajú od 17.00 hod.

Michalovskí hokejisti po dvoch domácich prehrách v rade nechceli ponechať nič na náhodu a proti Šarišanom chceli zabodovať naplno. Ich zámer začal napĺňať už v štvrtej minúte kanonier Tomáš Banovský, ktorý sa v presilovke preštrikoval cez obranu súpera a spomedzi kruhov otvoril skóre – 1:0. Vedenie Dukly mohol zvýšiť následne Fedorko, na druhej strane Trenčan vychytal v čistej šanci Mikolášeka. V ôsmej minúte opäť zapol michalovský druhý útok, keď na konci akcie bola presná koncovka Radovana Cútta, ktorý tak strelil tretí gól v treťom zápase v rade – 2:0. Hostia chceli niečo s výsledkom urobiť, no proti bol Adam Trenčan v michalovskej bráne. Ten najskôr zlikvidoval šancu Šimčáka a spolu s klaksónom aj nepríjemnú strelu Gleba Bylinu. Prešovčania mali v úvode druhej tretiny dvakrát možnosť skórovať v početnej výhode, no nevyužili to, za čo pykali. V tridsiatej minúte im Tomáš Banovský ukázal, ako sa využívajú presilové hry, keď po výbornej prihrávke Baláža strelil tretí gól svojho tímu a vyhnal hosťujúceho golmanu Švihalku z brány. O niekoľko sekúnd odpovedali aj Prešovčania, v ďalšej presilovke sa presadil Michal Kokavec – 3:1. Michalovčania ešte do konca druhej tretiny raz skóroval. Opäť v presilovke presne mieril Martin Drotár – 4:1. Aj v tretej tretine domáci hokejisti kontrolovali priebeh hry. Boli lepším tímom na ľade a svoju prevahu ešte korunovali dvoma gólmi. Najskôr sa presadil Ivan Fedorko a skóre zápasu na 6:1 uzavrel štyri minúty pred koncom po krásnej prihrávke Lušnikova Ladislav Ščurko.

HK Dukla Michalovce - HC Penguins Prešov 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Góly: 4. Banovský (Cútt) pres/1, 9. Cútt (Banovský, Baláž), 30. Banovský (Baláž, Kubát) pres/1, 38. Drotár (Král, Kohutiar) pres/1, 50. Fedorko (Mesaroš, Schnelly), 57. Ščurko (Lušnikov, Fajčák) - 31. Kokavec (Gápa, Bylina) pres/1.
Vylúčení: 4:7. Presilovky: 3:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina - Riš, Homola. Divákov: 720.
HK DUKLA: Trenčan - Kubát, Šterbák, Dolgoš, Hančák, Slimák, Poláček, Boboš - Fedorko, Ščurko, Fajčák - Banovský, Cútt, Baláž - Kohutiar, Král, Drotár - G. Lušnikov, Schnelly, Mesároš.
HC PENGUINS: Švihálek (30. Gavalier) - Niník, Krčula, Madový, Valečko, Hopkovič, Kamaliev, Ferenc, Macko - Mikolášek, Prokop, Lipovský - Kokavec, Bylina, Gápa - Mikula, Šimčák, Jokeľ - Kivader, Pulščák, Kamalov.

Uverejnené: 14.09.2016 19:39:15