Šok na úvod! Dukla podľahla P. Bystrici

Hokejisti HK Dukla Michalovce prekvapujúco prehrali v prvom kole Budiš I. hokejovej ligy na domácom ľade s tímom HK 95 Považská Bystrica 1:3. Michalovčania si vylámali zuby na brankárovi Erikovi Kompasovi, ktorý chytil rovných 50 striel na svoju bránu. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa na domácom ľade predstavia aj v druhom kole, keď v piatok 9. septembra o 17.00 hod. privítajú Detvu.

Kto očakával od michalovskej Dukly gólové hody, tak ako v prvom kole minulej sezóny, kedy Považanov jej hráči rozdrvili po výsledku 13:0, musel ihneď v úvode zmeniť svoje stanovisko. Od začiatku sa totiž začal súboj predovšetkým michalovských strelcov s brankárom Erikom Kompasom. V prvej tretine domáci hokejisti prestrieľali súpera 17:3, no čo z toho, keď skóre po prvej dvadsaťminútovke bolo 0:0. Ani v druhom dejstve sa obraz hry nemenil. Považská Bystrica čakala na svoju šancu a tá prišla v 28. minúte, kedy Filip Podsedlý našiel Jána Blaška a ten na prekvapenie všetkých otvoril skóre zápasu. Následne Michalovčania nevyužili dve presilové hry, na čo rovnakou mincou v závere druhej časti odpovedali aj Považania. Do tretej tretiny domáci hráči vstúpili s cieľom, čo najskôr pretrhnúť streleckú smolu, čo sa im podarilo v presilovej hre v 49. minúte, keď sa gólovo presadil Zdeněk Král. Kto však čakal, že Dukla týmto gólom zlomila odpor súpera, musel sa veľmi mýliť. Považania totiž v záverečnej desaťminútovke dvakrát gólovo udreli a zápas nakoniec prekvapivo doviedli do víťazného konca. Na strely síce Michalovčania zvíťazili 58:21, na góly však bol úspešnejší ich súper, ktorý vyhral 3:1 a zo Zemplína si tak domov odviezol cenné tri body.

HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Góly: 49. Král (Ščurko, Lušnikov) pres/1 - 28. Blaško (Podsedlý, Zlocha), 54. Záborský (Hudec, Majerčík), 59. Zlocha (Kleinedler)
Vylúčení: 5:7, navyše Filo (P. Bystrica) 10. min. narazenie zo zadu. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.  Rozhodovali: Kalina - Riš, Hric. Divákov: 522.
HK DUKLA: Trenčan - Kubát, Šterbák, Poláček, Hančák, Slimák, Buraľ, Dolgoš, Boboš - Lušnikov, Ščurko, Král - Drotár, Šechný, Banovský - Baláž, Cútt, Fajčák - Fedorko, Kohutiar, Schnelly.
HK 95: E. Kompas - Filo, Hriňa, Kleinedler, Majerčík, Ďurkech, Thémar - F. Hudec, Ligas, Záborský - Blaško, Zlocha, Podsedlý - Berák, Rufati, Čičala - Kožúrik, Miro.