MFK Zemplín zdolal D. Stredu, gólové suchoty odklial Martin Koscelník

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zdolali v súboji šiesteho kola Fortuna ligy na domácom trávniku celok FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 a do tabuľky si tak pripísali druhé tohtosezónne víťazstvo. Gólové suchoty Michalovčanov odklial po 454 minútach v 61. minúte duelu Martin Koscelník. Zverenci trénera Antona Šoltisa do reprezentačnej pauzy odohrajú ešte duel v Ružomberoku, doma ich uvidíme až v sobotu 10. septembra, kedy privítajú o 19.00 hod. celok MŠK Žilina.

V stretnutí, pred ktorým oba tímy ťahali negatívne série, začali lepšie domáci. Tí nestrelili gól 393 minút a práve koncovka bola ich problémom aj v prvom dejstve. Ku gólu totiž boli bližšie, ako hosťujúci DAC, ktorý si v prvej štyridsaťpäť minútovke vypracoval iba jednu čistú šancu. Michalovčania mali od začiatku hru vo svojich rukách. V piatej minúte hlavičkoval po priamom kope Škutka nad bránu, chvíľu na to sa po dlhom aute dostal k lopte Vernon de Marco, ktorý pálil iba do dobre postaveného Darka Tofilovského. Ten sa vyznamenal aj v 24. minúte, kedy vytesnil priamy kop Igora Žofčáka na roh. O štyri minúty neskôr už dali o sebe vedieť aj hostia, konkrétne ich kanonier Ákos Szarka, ktorý však pohrdol výborným centrom a z šiestich metrov netrafil hlavou domácu bránu. A keď sa neujal ani strieľaný center najlepšieho hráča na ihrisku Emmanuela Mensaha, prvý polčas skončil bez gólov.

Aj v druhom dejstve začali lepšie domáci futbalisti, ktorí naďalej išli v ústrety strelenému gólu. Na úvod síce najskôr zaujal strieľaný center Pačindu, s ktorým si Patrik Macej bezpečne poradil, no potom prišiel michalovský drvivý tlak. Ten sa vystupňoval krátko pred uplynutím hodiny hry. Najskôr brankár Tofiloski vyrazil Žofčákov strieľaný center, potom pálil Mensah nad bránu. Tlak vyvrcholil v 61. minúte, kedy Škutkovu hlavičku dotlačil do siete Martin Koscelník a po 454 minútach hry konečne odklial michalovskú koncovku – 1:0. Čiperný krídelník mohol byť dokonca dvojgólovým hrdinom, v 71. minúte ale úplne osamotený pálil iba do brankára Tofiloského. V ďalších minútach sa začali čoraz viac osmeľovať aj hostia. Tí si vypracovali tlak, no vyrovnávajúci gól nezaznamenali. Naopak, mohli ešte inkasovať, Mensahovej strele však chýbala v 75. minúte presnosť.

MFK Zemplín Michalovce - FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (0:0)
Gól: 61. Koscelník.
Rozhodovali: Valášek - Tomčík, Ferenc.
Žlté karty: 56. T. Sedlák, 64. Šimčák - 37. Nagy, 64. Ljubičič, 64. Šabala, 66. Štepanovský, 88. Szarka.
Divákov: 2475.
MFK ZEMPLÍN: Macej - Perez, Vernon, Sipľak, Šimčák - T. Sedlák - Koscelník (90.+ Leško), Žofčák, E. Mensah (88. Grič), Kunca - Škutka (86. Kushta).
FC DAC 1904: Tofiloski - Štepanovský, Huk, Kwin, Brašeň - Ljubičič, P. Nagy (74. Ľupták) - Polievka (64. Černák), Szarka, Pačinda (81. Andráš) - Šabala.

Uverejnené: 20.08.2016 21:52:08