Iuventa zdolala aj Lublin a je blízko k triumfu

Hádzanárky michalovskej Iuventy si v priebehu 24 hodín pripísali na konto druhý skalp  účastníka Ligy majstrov, keď po piatkovom triumfe nad ruským vicemajstrom HK Rostov na Done si tentoraz pripísali skalp poľského šampióna MKS SElgros Lublin, ktorého zdolali 33:31 (18:14). Memoriál Tomáša Jakubča vyvrcholí dvoma záverečnými zápasmi v nedeľu 14. augusta. Najskôr sa o 10.00 hod. odohrá duel medzi MKS Lublin a ruským Rostovom na Done, no a na pravé poludnie sa začne duel michalovskej Iuventy a Kisvárdou.

Jediným celkom, ktorý na 23. ročníku Memoriálu Tomáša Jakubča v dvoch zápasoch nestratil ani bod, je usporiadavajúca Iuventa Michalovce. Zverenky trénera Františka Urbana získali po piatkovom skalpe Rostova na Done aj skalp poľského majstra MKS Selgros Lublin, ktorý zdolali 33:31. K zisku piateho prvenstva na domácom memoriály, ktorý by bol ich prvým po desiatich rokoch, sú teda veľmi blízko. K jeho zisku im stačí „maličkosť“. V poslednom zápase turnaja bodovať s maďarským KKC Kisvárda...

Súboj dvoch šampiónov, ktorý na seba dokonca môžu naraziť aj v súboji o miestenku v Lige majstrov, lepšie odštartoval Lublin. Ten rýchlo viedol 3:0 a zdalo sa, že jeho hráčky sa pozviechali z predobedňajšej hladkej prehry s Kisvárdou. Iuventa ale okamžite zapla na vyššie obrátky. Naštartovala ju kapitánka Wollingerová, ktorá strelila v štvrtej minúte jej prvý gól a už o tri minúty neskôr bolo po jej ďalšom presnom zásahu vyrovnané – 5:5. Iuventa sa prvýkrát dostala do vedenia zásluhou Holešovej v desiatej minúte (7:6) a odvtedy jej hráčky zobrali opraty zápasu do svojich rúk. Rozchytala sa Medveďová a aj vďaka jej zákrokom náskok Zemplínčaniek narastal. Keď v sedemnástej minúte dala Wollingerová už na 13:7, zobrala si lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Ten nezabral, pretože krátko po ňom viedla Iuventa po presnom zásahu Perederyjovej už rozdielom deviatich gólov (16:7). Záverečná desaťminútovka ale vyšla lepšie Lublinu. Ten posledné minúty prvého dejstva vyhral 7:2 a znížil tak na prijateľných 18:14. Pomohlo tomu však aj domáce prestriedanie, pretože tréner Urban dal v tomto čase šancu aj lavičke.

Poľkám vyšiel aj vstup do druhého polčasu, keď dvoma rýchlymi gólmi znížili na 16:18. Michalovčanky ale opäť zapli na vyššie obrátky a  v 35. minúte si prinavrátili štvorgólové polčasové vedenie (21:17). Lublin opäť odpovedal dvoma gólmi v rade a pätnásť minút pred koncom dokonca po presnom zásahu Marty Gega znížil na rozdiel jedného gólu (24:23). Jednogólový rozdiel bol ešte aj desať minút pred koncom duelu. Schusterová však presnou strelou naštartovala Iuventu (27:25). Keď päť minút pred koncom brankárka Lafuenteová pridala k trom piatkovým gólom ďalší, viedla Iuventa rozdielom troch gólov 31:28 a bezpečne tak kráčala v ústrety druhého turnajového víťazstva. To nakoniec aj dosiahla, keď poľského šampióna zdolala 33:31 a v nedeľu napoludnie tak bude hrať s Kisvárdou o prvé miesto na turnaji.

Michalovce - Lublin 33:31 (18:14)

Pok. hody: 4/4 - 2/2, vylúčené: 3 - 6, navyše ČK: 5. Rola (Lublin, priama za hrubý faul), 41. Mihdailova (Lublin, za tretie vylúčenie). Rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR) - 600 divákov

IUVENTA: Lafuente 1, Medveďová - Černová 1, M. Holešová 2, Kišiková, Rebičová 3, Nagyová 2, Habánková 6/3, Levčenko 4, Dubovcová, Štefaniková, Wollingerová 3, Dziurová, Bajčiová 3/1, Schusterová 2, Perederyjová 6.

MKS SELGROS: Januchta, Gawlik - Rola, Kowalská 2, Gega 5/2, Matusczyk 1, Repelewska 2, Kozimur 1, Drabik 3, Mihdailova 3, Nocun 3, Skrynarz 2, Rosiak 7, Uzar 2.

Ďalšie výsledky Memoriálu Tomáša Jakubča: Piatok 12. augusta: Iuventa Michalovce - HK Rostov na Done 30:28 (13:12). Sobota 13. augusta:  MKS Selgros Lublin - KKC Kisvárda 22:29 (9:16), KKC Kisvárda - HK Rostov na Done 25:30 (12:16 ).

53:62

Ďalší program Memoriálu Tomáša Jakubča: Nedeľa 14. august: MKS Selgros Lublin - HK Rostov na Done (10.00 hod.), Iuventa Michalovce - KKC Kisvárda (12.00 hod.). Slávnostné ukončenie turnaja (13.30 hod.).

Uverejnené: 13.08.2016 20:45:02