MFK Zemplín na úvod prípravy s tesnou výhrou a vysokou prehrou

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce v sobotu popoludní absolvovali prvé dva zápasy v rámci prípravy na nový ročník Fortuna ligy. Na pôde účastníka prvej maďarskej ligy DVSC - TEVA Debrecín najskôr zaznamenali tesnú výhru 2:1 a potom vysokú prehru 1:6. V prvom zápase otvoril skóre v 25. minúte Michal Hamuľak, na ktorého presný zásah odpovedal o šesť minút domáci Holman. O víťazstve Zemplínčanov rozhodol osem minút pred koncom striedajúci Pavol Bellas. V druhom zápase sa už Michalovčanom, ktorí nastúpili s viacerými mladíkmi či skúšanými hráčmi, nedarilo. Prehrali vysoko 1:6, keď ich jediný presný zásah zaznamenal v 88. minúte opäť Pavol Bellas.

DVSC-TEVA Debrecín - MFK Zemplín Michalovce 1:2 (1:1)

Góly: 31. Holman - 25. M. Hamuľak, 82. Bellás.

DVSC-TEVA: Verpecz - Bokros, Szatmári, N. Mészáros (80. K. Nagy), Barna - Djelmić, Szekulics, Szakály (71. Virág), Ferenczi (80. Bíró) - Holman - Kulcsár (55. Milan Tóth).

MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Perez, Michal Gallo, Vernon, Šimčák - D. Kunca, Danko, A. Leško, M. Koscelník - F. Serečin, M. Hamuľak (70. Bellás).

DVSC-TEVA Debrecín - MFK Zemplín Michalovce 6:1 (3:0)

Góly: 10. Bereczki, 18. J. Varga, 43. K. Mészáros, 64. Milan Tóth, 80. Kertész, 85. Biró - 88. Bellás.

DVSC-TEVA: Radošević - Jovanović (65. K. Nagy), Brkovics, Kinyik, Z. Nagy (46. Virág) - K. Mészáros (46. Bíró), J. Varga, Ludánszki, Bereczki - Tisza (63. Kertész), Castillion (55. Milan Tóth).

MFK ZEMPLÍN: Kira - Castillo (72. M. Janočko), Grič, T. Sedlák, Miliutin - Caparrós (72. M. Kolesár), M. Bednár, Mensah, Vajs (46. J. Straka) - Bamba (46. Bellás), Markin.