V Chemkostav aréne hladká prehra Slovákov so Švajčiarmi

Slovenská mužská hádzanárska reprezentácia nestačila v príprave na Švajčiarsko. Zverenci trénera Martina Liptáka podľahli v sobotu v prvom z dvojice medzištátnych priateľských stretnutí v Michalovciach výberu "krajiny helvétskeho kríža" jednoznačne 19:27 (12:13). Obidva tímy si v centre Zemplína zmerajú sily aj v nedeľu 12. 6., v Chemkostav aréne sa začne hrať opäť o 16.00 hod.

Prvý polčas mal vyrovnaný priebeh. V úvode boli vo vedení Slováci, ale svojmu súperovi nedokázali odskočiť. Švajčiari prvýkrát naklonili skóre na svoju stranu v 7. min (4:3). Gól na gól sa hralo do 15. min, keď sa presadil Antl a z pohľadu SR upravil na 8:6. V 29. min po Polakovičovom presnom zásahu vyhrávali domáci 12:11, ale záver prvého dejstva využili švajčiarski hráči na otočenie nepriaznivého stavu vo svoj prospech (13:12).

Dva inkasované góly po zmene strán znamenali v 33. minúte slovenské manko 12:15. Volentics v 39. minúte znížil na 15:18, ale necelú štvrťhodinu pred koncom po jednej zo švajčiarskych kontier prehrávali Slováci už 15:22 a ich tréner si zobral oddychový čas. Ani po ňom však nenastal obrat vo vývoji. Švajčiari, ktorých oporou bol brankár Portner, aj bez hviezdneho Schmida kontrolovali situáciu a svoj náskok natiahli na 27:18. V závere domáci len kozmeticky skorigovali rozdiel.

Výsledok - sobota:
Slovensko - Švajčiarsko 19:27 (12:13)
Zostava a góly SR: T. Paul, R. Štochl - Dudáš 1, Mazák, Petro, Páleš 1, M. Volentics 3/1, Antl 5, M. Baláž, M. Briatka, J. Mikita 2, D. Krok 1, Ľ. Ďuriš 1, Guzy 1, Holdoš, Hlinka 1, Polakovič 3/2
Najviac gólov za Švajčiarsko: Liniger 6/5, Sidorowicz 5
pok. hody: 5/3 - 5/5, vylúčení: 6 - 8, ČK: 16. J. Mikita za hrubý faul - 59. Meister, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský (obaja SR), divákov

Zdroj: iuventa michalovce, foto: slovakhandball.sk

Uverejnené: 11.06.2016 20:19:52