Iuventa vyhrala o deväť gólov a má deviaty titul

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili vo štvrtom finálovom súboji národného play-off na pôde HK Slovan Duslo Šaľa presvedčivo 32:23 (17:11) a získali tak svoj deviaty majstrovský titul, čím vyrovnali rovnaký počet titulov Šale.

Úvod zápasu bol na rozdiel od sobotňajšieho tretieho vyrovnaný. V prvej desaťminútovke sa oba tímy striedali vo vedení. Prvýkrát o viac ako jeden gól vyhrávali Michalovčanky v 11. minúte, kedy Patrícia Wollingerová dala na 5:7. Následne začali hostky naťahovať svojej vedenie. Keď v sedemnástej minúte dala Oľga Perederijová na 10:7, zobral si tréner Šale Michal Lukačín oddychový čas. Ani ten ale jeho zverenkám nepomohol, keďže Iuventa držala zápas vo svojich rukách. Po góle Márie Holešovej bolo v 22. minúte 14:9 a o päť gólov vyhrávali Zemplínčanky aj v 25. minúte, kedy dala Perederijová na 11:16. V poslednej päťminútovke skórovala už len táto michalovská pivotka, ktorá gólom od polovice ihriska stanovila polčasové skóre na 11:17.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky naďalej diktovali tempo hry a pevným krokom kráčali k deviatemu majstrovskému titulu. Hneď v úvode pridali dva góly a za stavu 11:19 si v 32. minúte zobrala lavička hostí oddychový čas. Hneď po ňom síce Šaľa troma gólmi v rade na chvíľu priniesla na tribúny nádej na možný zvrat, ktorá však rýchlo pominula. Keď Mária Holešová dala v 41. minäte na 23:15, lavička domáceho tímu musela reagovať ďalším oddychovým časom. Ani ten však Šali nepomohol na zdramatizovanie zápasu. Päť minút pred koncom po góle Černovovej bolo pri stave 19:29 jasné, kto v zápase triumfuje. Michalovčanky napokon zvíťazili 32:23 a získali tak svoj deviaty majstrovský titul, ktorý vyrovnali rekordný zápis Šale.

Šaľa - Michalovce 23:32 (11:17) - stav série: 1:3.
Pok. hody: 7/5 - 3/3, vylúčené:  1 - 5. Rozhodovali: Brunovský a Čanda - 1000 divákov.
DUSLO: Haládiková, Kvasnicová, M. Ladicsová - Trochtová 3, Rácková 2, Klučková 2, Špendlová, Pócsíková 1, Perczeová 2, Tulipánová 6/5, I. Bahýlová 2, Veselková, Bujnochová 5, Demajová.
IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Kučerová, Černovová 2, M. Holešová 8, Solárová, V. Kišíková, S. Nagyová, Habánková 7/3, Levčenková 2, Wollingerová 7, Dziurová, Bajčiová 1, Golubevová, Fiľková-Trehubová, Perederijová 5.