Iuventa opäť s presvedčivým víťazstvom, v sérii vedie 2:0

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili aj v druhom sobotňajšom stretnutí semifinálovej série národného play-off o majstra Slovenska doma nad Prešovom, keď po piatkovej výhre tentoraz triumfovali po rezultáte 35:24 (17:13). Zemplínčanky majú pred prešovskou odvetou, ktorá je na programe už v piatok 6.mája 2016 o 16.30 hod., na rane tri mečbaly, z ktorých ak aspoň jeden využijú, zabezpečia si ôsmu finálovú účasť o titul majsteriek Slovenska za sebou.

Kto očakával po jednoznačnom piatkovom priebehu opäť jasnú dominanciu Iuventy, veľmi sa mýlil. Hlavne v prvom polčase totiž Prešovčanky kládli favoritovi poriadny odpor. Michalovčanky si však za to môžu samé. Súpera totiž držali v hre hlavne svojimi technickými chybami a nepremenenými šancami. Aj napriek týmto nedostatkom si domáce hráčky v polovici prvého dejstva vypracovali štvorgólové vedenia 9:5, na čo hosťujúca lavička reagovala oddychovým časom. Po ňom síce hosťujúca strelkyňa Šutranová znížila na 10:8, no po góle Kišíkovej v 24. minúte bol opäť rozdiel v skóre štvorgólový (13:9). Prešovčanky sa však nevzdávali a po góle Márie Babukovej znížili v 27. minúte na 14:13. Záverečné sekundy ale patrili Iuvente, ktorá kontrovala troma gólmi v rade a v polčasovej prestávke tak mala štvorgólový náskok – 17:13.

V druhom polčase sa už hralo podľa nôt Michalovčaniek, ktoré držali zápas pevne v rukách. Postupom času narastal počet gólov v sieti Šarišaniek. V úvode druhej tridsaťminútovky sa darilo hlavne Oľge Perederyjovej. Po jej treťom góle v tomto dejstve viedla Iuventa v 34. minúte 20:14. Keď o štyri minúty neskôr zvyšovala Julia Kučerová na 23:16, zobral si tréner hosťujúceho družstva Dušan Daniš ďalší oddychový čas. Ten ale Michalovčanky nezastavil. V 43. minúte zvyšovala Jevgenija Levčenková už na rozdiel ôsmych gólov (28:16) a po ďalších dvoch góloch Veroniky Habánkovej vyhrávala Iuventa v 45. minúte prvýkrát rozdielom desiatich gólov (28:18). Viac ako desaťgólový náskok si domáce hráčky udržiavali až do konca zápasu, v ktorom napokon triumfovali po výsledku 35:24 a v piatok v Prešove tak budú premieňať prvý finálový mečbal.

Iuventa Michalovce - Bemaco Prešov 35:24 (17:13) - stav série 2:0

Pok. hody: 7/6 - 4/3, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 300 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Kučerová 5/2, Holešová 6, Kišiková 1, Nagyová 1, Habánková 7/4, Levčenková 2, Soročinová, Wollingerová 1, Dziurová, Bajčiová 2, Golubeva, Fiľková-Trehubova 4, Perederyjová 6.

BEMACO: Balogová, Goboňová, Bernátová - Gajdošová 3, Čirčová 3, I. Kocanová, Vraňuchová, Šutranová 7/3, Puzderová 2, Pavúková 2, Babuková 1, Vencuriková, Nogová, Harčarufková 6.

Uverejnené: 30.04.2016 21:48:22