Iuventa sfúkla Prešov a v sérii vedie 1:0

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v úvodnom stretnutí semifinálovej série národného play-off o národného majstra Slovenska doma nad tímom Bemaco Prešov 36:14, keď už do prestávky viedli 20:6. Druhé stretnutie spomínanej série je na program v sobotu 30.apríla 2016 už o 17.00 hod. na rovnakom mieste. Séria sa následne presťahuje do Prešova, kde sa tretí zápas uskutoční v piatok 6.mája 2016 o 16.30 hod.

Keď dala hosťujúca Daniela Harčarúfková v piatej minúte prvý gól zápasu, v ktorom medzitým domáce hráčky zahodili tri šance, zdalo sa, že prvý semifinálový duel môže byť aspoň trochu dramatický. Nebol! Rozdiel medzi po základnej časti prvým a štvrtým slovenským tímom bol totiž markantný. Iuventa na gól Harčarúfkovej odpovedala štyrmi v rade a v pohodovom tempe kráčala k prvému semifinálovému víťazstvu. Keď dala Julia Kučerová v 15. minúte na 10:3, zobral si tréner Bemaco Dušan Daniš oddychový čas. Svoje zverenky ním však nenabudil, keďže už o niekoľko desiatok sekúnd prehrávali po góle Levčenkovej rozdielom desiatich gólov (13:3). Náskok Iuventy narastal aj v ďalších minútach prvého dejstva, ktorého skóre na 20:6 uzavrela v poslednej minúte Veronika Habánková.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Iuventa totiž odovzdanému súperovi súkala jeden gól za druhým. Po góle Márie Holešovej v 40. minúte na 27:10 si zobral tréner Daniš druhý oddychový čas. Ten na rozdiel od toho prvého jeho zverenky aspoň na chvíľu nabudil. Po trojgólovej šnúre totiž znižovala Viktória Vencúriková na 27:13. Potom sa ale všetko vrátilo do starých koľají a Iuventa opäť diktovala tempo hry. V 49. minúte dala po rýchlej kontre Sofia Nagyová na 30:13 a po góle tej istej hráčky bolo v 54. minúte o dvadsať gólov (34:14). Nagyová bola v záverečných minútach pri chuti, pretože práve jej gól na 36:14 uzavrel skóre zápasu, po ktorom Michalovčanky vedú v semifinálovej sérii 1:0.

Iuventa Michalovce - Bemaco Prešov 36:14 (20:6) - stav série 1:0

Pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Cipov a Klus - 400 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Kučerová 6, Černová, Holešová 7, Kišiková 4, Nagyová 4, Habánková 2/1, Levčenková 4, Wollingerová 3, Dziurová, Bajčiová 1, Golubeva, Fiľková-Trehubova 3/1, Perederyjová 2.

BEMACO: Goboňová, Bernátová, Tomášová - Vagaská, Gajdošová 2, Čirčová 1, I. Kocanová, Fuleková, Šutranová 3/2, Puzderová, B. Kundrátová, Pavúková 1, Babuková 1, Vencuriková 1, Harčarufková 5.

Uverejnené: 29.04.2016 19:35:58