Iuventa v pohodovom tempe pokorila Zlín a slávi siedmy titul vo WHIL

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase predposledného 25. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na domácej palubovke nad tímom HC Zlín 32:16, keď už do polčasu viedli o sedem gólov 15:8. Tento výsledok by už nič nezmenil na tom, že sú staronovými interligovými víťazkami. Michalovčanky získali v štrnástom ročníku WHIL svoj siedmy primát. Zverenky trénera Františka Urbana tak majú po Slovenskom pohári druhú tohtosezónnu trofej. Tú tretiu budú môcť obhájiť ziskom slovenského titulu. Boje oň Michalovčanky štartujú semifinálovými súbojmi proti Prešovu. Prvé dva zápasy sa odohrajú v Chemkostav aréne v sobotu 30. apríla a v nedeľu 1. mája.

Už pred zápasom predposledného kola bolo jasné, že Michalovčanky nik v tabuľke nepredbehne a získajú tak svoj siedmy primát vo WHIL. Skóre duelu síce otvorili hostky, konkrétne Andrýsková, no potom prišlo päť gólov Iuventy v rade a po presnom zásahu Julie Kučerovej na 5:1 si v šiestej minúte zobral tréner Zlína Peter Sabadka oddychový čas. Ten jeho zverenkám pomohol, keďže v následných minútach dominovali na palubovke. Nielen, že sa im podarilo zrovnať výsledok, no v štrnástej minúte sa po premenenej sedmičke Gartnerovej dostali dokonca do vedenia (6:7). Od tohto momentu však dali do konca prvého dejstva iba jeden gól, čo bola voda na michalovský mlyn. Iuventa následne zaknihovala sedem presných zásahov v rade, čím si vytvorila dostatočný náskok. Nygrýnová síce v 29. minúte ukončila pätnásťminútovku Zlína bez gólu, posledné slovo ale patrilo Michalovčankám, konkrétne Sofii Nagyovej a Julii Kučerovej, ktoré gólmi stanovili polčasové skóre na 15:8 pre staronového interligového víťaza.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Jej tempo naďalej diktovali v pohode hrajúce Michalovčanky, ktoré každou minútou zvyšovali svoje vedenie. V 37. minúte vyhrávali po góle Julie Kučerovej už rozdielom desiatich gólov (18:8). Vladimíra Bajčiová premenenou sedmičkou dala v 43. minúte už na 23:10. Trinásťgólové vedenie si domáce hráčky udržiavali aj v 50. minúte, kedy Vernika Habánková upravila na 25:12. O dve minúty na to bolo po góle Julie Kučerovej už 27:12 a päť minút pred koncom dala Veronika Habánková na 30:14. Šestnásť gólové vedenie si Michalovčanky ustrážili až do konca a po záverečnom hvizde rozhodcovskej dvojice si tak mohli z rúk prezidentov českého a slovenského hádzanárskeho zväzu prebrať víťazný pohár a zlaté medaily.

Michalovce - Zlín 32:16 (15:8)

Pok. hody: 7/5 - 2/2, vylúčené: 7 - 8. ČK: 60. Mizerová (Zlín - hrubý faul) Rozhodovali: Cipov a Klus - divákov.
IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Kučerová 8, Černovová, Holešová 2, Kišiková 1, S. Nagyová 2, Habánková 8/3, Levčenková 4, Wollingerová, Bajčiová 1/1, Golubevová, Fiľková - Trehubova 5/1, Perederyjová 1.
HC: Benediková, Stojárová - Fabikova, Sobieská 3/1, Nygrýnová 2, Drotárová, Andrysková 2, Mizerová, Novotná, Vlková, Kovářová 1, Kamenářová 2, Birkušová 2, Kříčková 2, Dufková, Gartnerová 2/1.