Juniorky Iuventy zdolali Hlohovec

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí sedemnásteho kola prvej ligy žien doma nad Hlohovcom 30:26, keď do prestávky viedli už 18:8. Zverenky trénera Františka Urbana teray čaká séria troch zápasov na ihriskách súperov, najprv sa na budúcu sobotu 16.apríla 2016 o 13.00 hod. predstavia v Topoľčanoch, potom ich o ďalších sedem dní čaká duel v Močenku. Nasledujúci duel doma proti Stupave (33:14) je už odohraný a potom sa juniorky predstavia v Bánovciach nad Bebravou, nuž a doma sa znovu predstavia až v záverečnom kole v sobotu 14.mája 2016 proti nováčikovi zo Šurian.

V súboji dvoch celkov atakujúcich najvyššie umiestnenie v prvej lige sa v prvom polčase hralo podľa nôt michalovských junioriek. Tie mali výborný vstup do zápasu. V piatej minúte viedli po góle Bajčiovej 4:1. Hostky síce kontrovali dvoma gólmi v rade a hneď na to znížili zásluhou Koníkovej na 4:3, potom ale prišli chvíle Iuventy. Tá vyhrávala v sedemnástej minúte po góle Vladimíry Kišíkovej 9:4 a po dvoch góloch Sofie Nagyovej v rade si v 23. minúte za stavu 13:5 zobrala lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Ani ten však nezabral, keďže chvíľu po ňom dala Veronika Habánková už na rozdiel desiatich gólov (15:5). Desaťgólový náskok si Michalovčanky udržali až do konca prvého dejstva, ktoré vyhrali 18:8.

V druhom polčase začali hosťujúce hráčky skracovať michalovský náskok. Nebolo to ani kvôli poľaveniu domácich, skôr to vyplývalo z viacerých technických chýb, navyše Iuventu nepodržali ani brankárky. Nečudo tak, že aj keď v 38. minúte vyhrávali Michalovčanky po góle Jany Barátovej bezpečným deväťgólovým vedením  (21:12), o tri minúty neskôr bolo štyroch góloch Hlohovca v rade už iba 21:16. Iuventa opäť zapla. Následnú päťminútovku vyhrala 3:1 a po góle Františky Solárovej bolo v 43. minúte 24:17. Vzápätí ale opäť prišli chvíle Hlohovca. Ten znížil v 51. minúte po góle Zuzany Koníkovej dokonca na rozdiel jedného gólu (24:23) a zdalo sa, že záver bude ešte dramatický. Nebol, pretože Michalovčanky opäť zapli na vyššie obrátky. Keď v 58. minúte dala Jana Barátová na 29:25, bolo jasné, že v stretnutí zvíťazia michalovské juniorky, ktoré si tak po výhre 30:26 udržali prvé miesto v tabuľke.

Michalovce jun. - Hlohovec 30:26 (18:8)

Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Šimko a Palovčák - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Mulíková - Dziurová, Golubeva 1, Solárová 4/1, Štefániková, Soročinová 1, Habánková 6/2, Nagyová 9, Kišíková 2, Chorovská, Ščerbáková 1, Bajčiová 2, Barátová 4/1.

HC SPORTA: Csáková, Dávideková - Kissová 5, Csadiová 2, Gašparovičová, Danková 1, Pavlíková, Kašníková 4, Koníková 10/1, Krajčovičová 4/1, Turzová.

Uverejnené: 10.04.2016 18:23:12