Iuventa zvládla duel v Partizánskom a je krok od zlatého hetriku

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 24. kola spoločnej česko-slovenskej súťaži WHIL na pôde HK Slávia Partizánske 30:22 (16:12) a sú jedno víťazstvo od tretieho prvenstva v súťaži v rade, ktoré by bolo pre nich celkovo siedmym. Víťazstvo budú môcť potvrdiť už najbližšiu stredu 13. apríla, kedy ich v Prešove čaká predohrávaný súboj posledného 26. kola. Keby to náhodou nevyšlo, k dispozícii majú ešte mečbal a to domáci súboj 25. kola proti Zlínu, ktorý sa uskutoční v sobotu 16. apríla o 17.30 hod. v Chemkostav aréne.

Iuventa mala raketový štart do zápasu, keď v tretej minúte po dvoch góloch Perederyjovej a jednom Fiľkovej - Trehubovej viedla 3:0. Domáce síce znížili po presnom zásahu Michnovej na 2:3 a Szokeovej v 8. minúte na 3:4, no potom prišli góly Levčenkovej a Holešovej z rýchlych kontier a Iuventa opäť viedla v desiatej minúte o tri góly (3:6). Trojgólové vedenie si Michalovčanky udržiavali aj na začiatku pätnástej minúty, kedy Levčenková dala na 5:8 a takisto aj v 18. minúte, kedy Fiľková – Trehubová upravila na 7:10.  V 22. minúte síce Savičová znížila počas vylúčenia Golubevovej na rozdiel jedného gólu (10:11), no záver prvého dejstva vyšiel lepšie interligovému lídrovi, ktorý záverečných osem minút vyhral 5:2 a v polčas tak viedol bezpečným štvorgólovým vedením 16:12.

Druhý polčas začal dvoma presnými zásahmi Jevgenije Levčenko a keď Julia Kučerová dala v 38. minúte už na 20:13 v prospech svojho tímu, bolo jasné, že Iuventa nezakopne ani na ihrisku slovenského vicemajstra. Ten sa síce snažil niečo s výsledkom urobiť, rozbehnuté Michalovčanky ale nechceli pripustiť drámu. V 46. minúte po ďalšom góle Julie Kučerovej viedli už rozdielom desiatich gólov (14:24) a pevným krokom tak kráčali k dvom dôležitým bodom. O viacgólové vedenie neprišli zverenky trénera Františka Urbana až do samého záveru duelu a po výhre 30:22 sú tak už iba jedno víťazstvo od oslavy tretieho prvenstva v spoločnej súťaži v rade.

HK Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce 22:30 (12:16)

Pok. hody: 2/0 - 0, vylúčené: 3 - 11. Rozhodovali: M. Sivák a Oťapka - 300 divákov.

HK SLÁVIA: Súlovská, Škvareninová - Savič 6, Blažeková 2, Szokeová 6, Gerič 2, Španihelová, Michnová 5, Bettáková, Štetáková, Hollá 1.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Kučerová 7, M. Holešová 2, Kišiková, S. Nagyová 2, Habánková, Levčenková 7, Wollingerová 2, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková - Trehubova 5, Perederyjová 5.