Iuventa zdolala Veselí nad Moravou o sedem gólov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 23. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad Veselí nad Moravou 29:22, keď do prestávky viedli 17:13.  Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v sobotu 9.apríla 2016 v Partizánskom, následne si v stredu 13.apríla 2016 predohrajú duel záverečného kola v Prešove, nuž a o dva týždne uvidíme naše dievčatá doma v záverečnom stretnutí základnej časti WHIL proti HC Zlín.

Michalovské hádzanárky mali po víťazstve v Moste pred sebou povinný zápas, no jeho priebeh ukázal, že až taký jednoduchý nebol. Veselí nad Moravou sa totiž na palubovke lídra súťaže previedlo v dobrom svetle. Hostkám vyšiel hlavne úvod zápasu. Skóre síce otvorila Veronika Habánkova, no boli to hráčky spoza rieky Morava, ktoré v úvodných minútach zväčša viedli. V siedmej minúte dávala dcéra kouča SHK Jasmína Vargová na 4:3 v prospech svojho tímu. Iuventa síce otočila gólom Perederyjovej na 5:4, potom ale prišli tri góly Veselí v rade a po presnom zásahu Márie Olšovskej bolo v 12. minúte 5:7. Michalovčanky sa však rýchlo otrepali a odpovedali rovnakou mincou. Na gól Fiľkovej - Trehubovej na 8:7 síce odpovedala Mária Olšovská, no misky váh sa v druhej polovici prvého dejstva predsa len začali prevracať na stranu favorita. V 15. minúte sa obaja tréneri rozhodli pre zmenu na brankárskom poste. Najskôr Mária Holešová vyhnala z brány Vandu Nejezchlebovú a potom Lukšíková na druhej strane poslala na lavičku Lafuenteovú (9:9), Treba povedať, že náhradníčky tak Kristína Sedláčková, ako aj Adriana Medveďovú svoje družstvá podržali viac. Hlavne michalovská brankárka sa chytila takmer od začiatku. Vďaka jej zákrokom narástol michalovský náskok na tri góly a tréner Veselí Slavomír Varga si za stavu 9:12 v neprospech svojho tímu zobral oddychový čas. Ten síce na chvíľu zabral, keďže jeho zverenky v závere polčasu znížili na rozdiel jedného gólu (14:13), posledné slovo v prvom polčase ale patrilo Iuvente, ktorá troma gólmi v rade stanovila polčasové vedenia na 17:13.

Hostkám vyšiel aj nástup do druhého polčasu. V 33. minúte bolo po góle Olšovskej iba o dva góly (17:15). Iuventa ale opäť zapla na vyššie obrátky a hneď to bolo vidno aj na skóre. V 36. minúte dala Mária Holešová na 20:15 a keď v 40. minúte presne zakončila aj Vladimíra Kišíková, zobral si tréner Varga za stavu 16:22 svoj druhý oddychový čas. Ten však už nezabral ako prvý. Michalovčanky totiž naďalej udávali tempo hry a hoci sa zdalo, že hrajú na pol tempa, naďalej si držali prevedčivé vedenie. Sedem minút pred koncom síce Mária Olšovská znížila na 21:25, posledné slovo ale tak ako v prvom dejstve patrilo domácim hádzanárkam. Keď štyri minúty pred koncom dala Sofia Nagyová na 27:21, bolo jasné, že Iuventa si do tabuľky pripíše ďalšie víťazstvo a po výhre 29:22 sú jej hráčky veľmi blízko k tretiemu ligovému titulu v rade a siedmemu v poradí.

Iuventa Michalovce - SHK Veselí nad Moravou 29:22 (17:13)

Pok. hody: 0 - 0, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 700 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Kučerová 3, Černovová 2, M. Holešová 5, Kišiková 1, S. Nagyová 1, Habánková 7, Levčenková 2, Wollingerová 2, Dziurová, Golubevová, Fiľková - Trehubova 5, Perederyjová 1.

SHK: Sedláčková, Nejezchlebová - Olšovská 7, Kosínková, Varjassyová 1, Lukšíková 5, Vinklárková 4, Šustková 3, J. Vargová 2, Soldánová.

Uverejnené: 02.04.2016 21:01:22