Iuventa zvíťazila v šlágri šlágrov a je blízko k tretiemu ligovému titulu v rade

Hádzanárky Iuventy Michalovce to dokázali. Zverenky trénera Františka Urbana zvíťazili v šlágri 22. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL a takisto aj v šlágri jarnej časti na pôde aktuálneho českého majstra DHK Baník Most 30:25 (15:15) a výrazne si tak priblížili tretí ligový titul v rade, ktorý by bol pre nich siedmym v poradí. Michalovčanky sa v zostávajúcich štyroch kolách WHIL najskôr predstavia na domácom ihrisku proti Veselí nad Moroavou (sobota 2. apríla o 17.30 hod.), následne odohrajú ťažký duel na pôde Partizánskeho (sobota 9. apríl), v sobotu 16. apríla o 17.30 hod. privítajú Zlín, no a štrnásty ročník interligy ukončia v sobotu 23. apríla súbojom v Prešove.

V šlágri kola, v ktorom sa nestretli iba prvé dva tímy tabuľky, ale aj aktuálni majstri či držitelia národných pohárov, vyšiel začiatok lepšie michalovskej Iuvente. Jej kanonierka Tatiana Fiľková - Trehubová síce v prvej minúte nepremenila pokutový hod, no z odrazenej lopty otvorila skóre (0:1). Za domáce síce odpovedala jej spoluhráčka z reprezentácie Simona Szarková, potom ale prišla trojgólová šnúra Michalovčaniek, ktorú začala Černovová, pokračovala v nej Fiľková - Trehubová, no a zakončila Mária Holešová, po ktorej góle v 6. minúte na 4:1 v prospech hosťujúceho tímu reagovala lavička Mostu oddychovým časom. Ten domácim hráčkam pomohol, keďže rýchlo vyrovnali skóre, keď v 9. minúte dala Szarková na 4:4. Iuventa síce odpovedala dvoma presnými zásahmi Levčenkovej, v 14. minúte však Martinková opäť vyrovnala a o minútu neskôr poslala Jeřábková českého majstra po prvýkrát v stretnutí do vedenia (7:6). Strelecky aktívna Levčenková v 19. minúte opäť poslala Iuventu do vedenia (8:9) a tá viedla aj v 21. minúte, kedy presne trafila Mária Holešová (9:10). S chuťou hrajúca Jeřábková síce vyrovnala na 10:10, potom ale prišli opäť chvíle Michalovčaniek. Tie totiž kontrovali gólmi Wollingerovej a Levčenkovej, na čo za stavu 10:12 reagoval tréner DHK Baník Peter Dávid svojim druhým oddychovým časom. Hneď po ňom natiahla vedenie Iuventy na tri góly Perederyjová a Michalovčanky vyhrávali rozdielom troch gólov aj v 28. minúte, kedy presne mierila Patrícia Wollingerová (12:15). Záverečné sekundy ale patrili domácim, ktoré troma gólmi v rade vyrovnali. O to sa postarala v posledných sekundách prvého dejstva Lucia Súkenníková 15:15.

Aj na začiatku druhého polčasu pokračovali hráčky domáceho DHK Baník vo svojej dominancii. Hneď v úvodných sekundách sa strelecky presadila Simona Szarková a piaty gól v rade zabezpečila v 32. minúte Chmelářová (17:15). Následne ale kontrovala Iuventa Fiľkovou - Trehubovou a Holešovou, no a v 37. minúte Tatiana Fiľková - Trehubová dostala Michalovčanky opäť do vedenia (17:18). V ďalších minútach to bolo o naťahovaní o každý jeden gól. Michalovčanky vyhrávali po ďalšom góle Fiľkovej - Trehubovej (18:19), domáce odpovedali dvoma gólmi a v 41. minúte po presnej strele Szakrovej z pokutového hodu viedli pre zmenu ony (21:20). Vzápätí prišli chvíle domácej Jeřábkovej, ktorá dvakrát v rade skórovala a prinútila trénera Františka Urbana k oddychovému času (23:21). V tomto momente sa však tréner hostí nemusel vysporiadať iba s náskokom súpera, ale aj s tým, že dvojminútové vylúčenie dostala dovtedy spoľahlivá brankára Raquel Alvarez Lafuente. Urban poslal do brány Adrianu Medveďovú a urobil dobre. Michalovská brankárka totiž stiahla roletu a v zostávajúcich pätnástich minútach inkasovala iba dva góly!!! Jej spoluhráčky tak mohli nielen vyrovnať skóre, čo sa im po presnom zásahu Holešovej v 51. minúte aj podarilo (24:24), ale mohli dokonca ísť do vedenia. V 54. minúte síce Ručková dala na 25:24, to však bolo poslednýkrát, čo Most skóroval. Fiľková - Trehubová na začiatku 55. minúty zrovnala na 25:25 a zároveň odštartovala záverečný gólový koncert svojich spoluhráčok. Tie v záverečnej štvorminútovke nasúkali svojim bezradným súperkám päť presných zásahov v rade a nakoniec tak v nesmierne dôležitom stretnutí triumfovali po výsledku 30:25, čím si výrazne priblížili tretí ligový titul v rade.

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 25:30 (15:15)

Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčené: 2 - 6. Rozhodovali: Opava a Válek - 1000 divákov.

DHK BANÍK: Bezpalcová, Mullnerová - Parthová, Matoušková 2, Dvořáková, Mičiníková, Borovská, Gakidová, Jungová, Jeřábková 6, Martinková 2, Chmelářová 2, Súkenníková 4, Szarková 8/1, Schererová, Ručková 1.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová - Kučerová 3, Černovová 3, M. Holešová 5, Kišiková, S. Nagyová, Habánková, Levčenková 6/1, Wollingerová 4, Dziurová, Golubevová, Fiľková - Trehubova 7/2, Perederyjová 2.