Prekvapujúca domáca prehra Topolian

V 26. kole III.futbalovej ligy Východ neustále sa zhoršujúce Topoľany, prekvapujúco podľahli Barci. Tá v boji o záchranu získala veľmi cenné tri body. Mužstvo z michalovskej mestskej časti by sa malo nad sebou zamyslieť. Jesenný suverén zatiaľ získal v odvetnej časti súťaže iba sedem bodov.

Ako prvé pohrozilo domáce mužstvo. V polovici I. polčasu Csomos našiel Kozáka. Jeho centrovanú loptu zachytil Kopka, ktorého hlavičku gólman Pangrác chytil. V 26. min. Valkučák poslal do úniku Orosa. Ten sa ocitol v blízkosti brankára Komendu, no neuspel. O štyri minúty si pozorný topoliansky gólman poradil s Ohmanovým pokusom. V 47. min. nepresne vypálil domáci Fljaško O dvadsať minút lopta putovala po osi Praščák - Kozák - Talnagi. Posledne uvedený futbalista poslal loptu za Pangrácov chrbát - 1:0. V ďalších Zemplínčania totálne poľavili. Ich pasivitu sa snažili využiť Pastor a Čižmár, ale neboli úspešní. V ďalších minútach si Komenda poradil s pokusmi Valkučáka a Orosa. V 83. min. skúsený Školník realizoval priamy kop. Lopta sa odrazila k Valkučákovi a ten vyrovnal - 1:1. Šesť minút pred záverečným hvizdom rozhodcu Parlagi po individuálnej akcii pečatil stav stretnutia na konečných 1:2.

ŠTATISTIKA

Topoľany - Barca 1:2 (0:0)

Góly: 64.Talnagi - 83.Valkučák, 84.Parlagi, ŽK: Žežulka (domáci), pred 100 divákmi rozhodoval Mišenčík.

Topoľany: Komenda - Fljaško, Žežulka, Chovan, Horňák - Csomos (46.Lorinc), Kopka, Praščák, Jacko (58.Talnagi) - Tabaka (74.Moskaľ), Kozák,

Zvyšné výsledky: Giraltovce - Svidník 1:2, Košice - Krásna - Sp. Podhradie 3:0, Bardejov - Lok. Košice 0:0, Sobrance - Snina 3:2, V. Tatry - N. Hrušov 2:1, Sabinov - V. Šariš 5:0.