files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Hladké víťazstvo basketbalistov nad Levočou

Basketbalisti 1. BK D Michalovce zvíťazili v zápase 17. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ v domácej telocvični Gymnázia Pavla Horova nad tímom BK Slovenský Orol Levoča 72:56 (38:22) a posunuli sa tak na druhé miesto v tabuľke. Michalovskí basketbalisti sa najbližšie predstavia v sobotu 19. marca na pôde PU Akademik Prešov B, doma ich uvidíme až v sobotu 2. apríla, kedy privítajú celok Tydam UPJŠ Košice. 

Súboj tímov z opačných pólov tabuľky nezačal podľa papierových prognóz. Michalovčania totiž mali po prvej štvrtine iba chudobný dvojbodový náskok (hoci v nej viedli už aj o desať bodov 15:5). V druhej štvrtine prišli na ihrisko Mižák, Mihaľ a takisto aj nová posila Dorov, čo družstvu pomohlo. Michalovčania pridali na dôraze a výsledkom bolo pätnásťbodové polčasové vedenie 37:22. "Zápas sa síce vyvíjal v náš prospech, no strelecky aktívny Kolčány, ktorý zaknihoval 26 bodov, držal Levočanov v hre o lepší výsledok. Pozitívom je, že viacej minút dostali naši mladíci. Aj bez tradičných opôr Maškulíka, Mižáka či Holdu, ktorí podstatnú časť zápasu presedeli na lavičke, sme udržiavali v druhom polčase viacbodový náskok a súpera nepúšťali do zápasu. Ten sme nakoniec v pohodovom tempe dotiahli do víťazného konca a získali sme ďalšie dôležité víťazstvo," uviedol na margo stretnutia s Levočou prezident 1. BK D Michalovce Ladislav Janošov. 

Michalovčanov strelecky podržal hlavne Milan Janošov ml.

1. BK D Michalovce - BK Slovenský Orol Levoča 72:56 (37:22)
Štvrtiny: 15:13, 22:9, 14:19, 21:15
Najlepší strelci 1. BK D: Janošov ml. 16, Vl. Mitterpák 12, T. Mitterpák a Dorov po 8.Uverejnené: 15.03.2016 14:45:57 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.