MFK Zemplín nestačil doma na Trenčín

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v zápase 23. kola Fortuna ligy na vlastnom trávniku s lídrom súťaže a aktuálnym majstrom AS Trenčín 1:3 (0:1). Jediný presný zásah Michalovčanov zaznamenal z pokutového kopu srbský legionár Nikola Lukič. Zverenci trénera Stanislava Grigu najbližší zápas odohrajú v nedeľu 20. marca na pôde Skalice.

Aj pred zrakom reprezentačného kormidelníka Jána Kozáka sa za slnečného počasia hralo v prvom polčase prevažne na michalovskej polovici. Domáci hráči mali veľmi zlý vstup do zápasu, prehrávali osobné súboje, pri lopte boli vždy neskôr ako Trenčania, ktorí dominovali hlavne v strede poľa. Svoju prevahu korunovali už v jedenástej minúte, kedy z hranice šestnástky presne namieril kanonier Matúš Bero - 0:1. Aj v ďalších minútach prvého dejstva sa hralo podľa taktovky majstra a aktuálneho lídra tabuľky. Najskôr síce pohrozil únikom Kunca a nebezpečným zakončením Votinov, no to bolo všetko, čo Michalovčania v prvom dejstve v ofenzíve vyprodukovali. Viac sa hralo pri ich šestnástke, hostia však už tlak na druhý gól v tomto dejstve nepretavili.

Michalovský lodivod Stanislav Griga nebol v prvom polčase spokojný s hrou v strede poľa a aj preto prišla do druhej štyridsaťpäť minútovky zmena, keď nevýrazného Griča nahradil Samuel Garcia Bayón. Ten hneď v úvode zaujal nebezpečnou strelou, ktorá išla tesne vedľa trenčianskej brány. Hostia naďalej kontrolovali priebeh hry a tri minúty pred uplynutím hodiny hry sa presadili po druhýkrát v zápase, keď sa z rýchlej kontry aj za pomoci žrde presadil rakúsky legionár Stefan Maierhofer – 0:2. Druhý inkasovaný gól paradoxne viac pomohol Michalovčanom. Tí konečne zo sebe striasli nervozitu a ihneď boli v ofenzíve oveľa nebezpečnejší. V 70. minúte prenikol do pokutového územia Alexander Sviarčinskij, ktorého obrana hostí zastavila iba za cenu faulu a hlavný arbiter Pavlík neváhal ani chvíľu, a odpískal pokutový kop. Pred ním zaujala konfrontácia Samuela Bayóna s Nikolom Lukičom. Nakoniec si loptu na biely bod postavil srbský legionár, ktorý na dvakrát strelil kontaktný gól - 1:2. Michalovčania sa nadýchli k tlaku, no do väčších gólových šancí sa nedostávali. V 88. minúte mohol vyrovnať ruský útočník Votinov, ktorého strelu brankár Šemrinec vyrazil na rohový kop. V päťminútovom nadstavenom čase mal Votinov opäť na kopačke vyrovnanie, na päťke mu však k lopte chýbal možno pol krok. Nedáš - dostaneš sa okamžite potvrdilo na druhej strane, keď z rýchlej kontry pečatil zaslúžené víťazstvo hostí striedajúci Opatovský.

MFK Zemplín Michalovce - AS Trenčín 1:3 (0:1)
Góly: 71. Lukič (z pok. kopu) - 11. Bero, 62. Maierhofer, 90.+ Opatovský
Žlté karty: 35. Khubutia, 89. Vernon - 66. Bero, 71. Kleščík, 80. Koolwijk
Červená karta: 85. Khubutia (Michalovce) po druhej ŽK.
Rozhodovali: Pavlík - T. Somoláni, Jankovič. Divákov: 3765.
MFK ZEMPLÍN: Kelemen - Marcos Pérez, Khubutia, Vernon, Sviarčinskij - T. Sedlák, Grič (46. Bayón, 72. Hamuľak) - Koscelník (63. Serečin), Lukič, Kunca - Votinov.
AS: Šemrinec - M. Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu Kingsley - Koolwijk - Van Kessel, Bero (85. Opatovský), Holúbek, Kalu (74. Guba) - Maierhofer (83. Lawrence).

Uverejnené: 13.03.2016 17:34:11