Presvedčivé víťazstvo junioriek Iuventy nad Stupavou

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom predohrávanom stretnutí dvadsiateho kola prvej ligy žien doma nad nováčikom zo Stupavy presvedčivo 33:14 (17:9) a oplatili mu tak jesennú prehru. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie, už po štvrtýkrat za sebou, predstavia na vlastnej pôde, keď v súboji pätnásteho kola prvej ligy privítajú v sobotu 5.marca 2016 o 17.00 hod. doma Nesvady. Potom nasleduje v súťaži reprezentačná prestávka, po ktorej budú naše dorastenky v akcii až počas prvého aprílového víkendu v Zlatnej na Ostrove.

V zápase dvoch tímov z opačných pólov tabuľky sa hralo od začiatku podľa nôt favorizovanej Iuventy. Skóre duelu síce otvorila hosťujúca Kupkovičová, no domáce hráčky vzápätí kontrovali troma gólmi v rade a po presnom zásahu Bajčiovej bolo v šiestej minúte 3:1. Michalovčanky aj naďalej diktovali tempo hry. Po góle Dziurovej bolo v 10. minúte 6:2 a keď sa presadila v 15. minúte Habanková, Iuventa viedla 8:3. Polčasové skóre v prospech Michalovčaniek narastalo aj v druhej polovici prvého dejstva a tie do polčasu vyhrávali osemgólovým vedením 17:9.

Michalovčankám ideálne vyšiel nástup do druhého dejstva. Prvú osemminútovku vyhrali 5:0 a po góle Dziurovej v 38. minúte bolo 22:9. Keď sa tá istá hráčka presadila aj v 45. minúte, Iuventa viedla pätnásťgólovým rozdielom - 25:10. Domáce hráčky aj v ďalších minútach zvyšovali svoje vedenie. Po premenenej sedičke Solárovej viedli v 51. minúte 27:11 a lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ani ten však rozbehnutú Iuventu nezastavil, keďže jej náskok narastal aj v posledných minútach zápasu. Michalovčanky napokon zvíťazili presvedčivo 33:14 a sú tak naďalej na prvom mieste v tabuľke.

Iuventa Michalovce jun. - HC Tatran Stupava 33:14 (17:9)

Pok. hody: 4/3 - 1/0, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Mil. Harman a Mar. Harman - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Čičáková, Medveďová, Mulíková - Dziurová 5, Kocaníková 2, Levčenková 7, Solárová 2, Soročinová 3, Selecká 1, Habánková 6/2, Kišiková, Chorovská, Bajčiová 4, Lešková 1, Barátová 2/1.

HC TATRAN: Balážová, Havlová - Huňarová, Kupkovičová 5, Kaláberová, Jurigová 4, R. Gašpareková 1, Klamová, Ďurechová 4, Švehlová, I. Gašpareková, Puškačová.

Uverejnené: 28.02.2016 18:08:16