V dohrávanom stretnutí výhra mužov 1. BK D Michalovce

Basketbalisti 1. BK D Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí 10. kola II. basketbalovej ligy skupina Východ v domácej telocvični Gymnázia Pavla Horova nad tímom UVL Košice 94:78, keď do polčasu prehrávali rozdielom dvoch bodov 41:43. Najviac bodov si v zápase pripísal domáci Milan Janošov ml., ktorý zaknihoval 29 bodov. Michalovskí basketbalisti sa po tejto výhre posunuli znova do prvej štvorky, ktorá by im po skončení základnej časti zabezpečila účasť na finálovom turnaji Final - four. Aktuálne sú Michalovčania na treťom mieste. Najbližšie sa tento víkend predstavia v Dolnom Kubíne, doma ich uvidíme v sobotu 12. marca, kedy privítajú celok Slovenský Orol Levoča.

Najlepším michalovským strelcom bol v zápase proti UVL Košice Milan Janošov ml. s 29 bodmi

V dohrávanom stretnutí sa stretli tímy, ktoré patria k hornej polovici tabuľky a ktoré súperia o finálový turnaj Final - four. Aj preto obaja kládli vzájomnému súboju obrovskú vážnosť. "Hostia síce nepricestovali kompletní, no mali naozaj silnú zostavu. Zápas sme začali výborne. Po piatich minútach sme viedli 11:4, vzápätí ale prišiel úsek, ktorý sme prehrali 2:10 a Košičania boli v zápase. V druhej štvrtine sme za stavu 31:24 urobili niekoľko hlúpych chýb, za čo nás súper potrestal. Úsek od piatej do ôsmej minúty vyhrali Košičania 14:0 a boli tak vo vedení. To si udržali do konca polčasu. V tomto čase urobili naši hráči viacero chýb, pokazili niekoľko ľahkých prihrávok, a tak nečudo, že Košičania boli v polčasovej prestávke vo vedení. Dramatický zápas pokračoval aj v druhom polčase. Tretia štvrtina bola pomerne dlho vyrovnaná, ale naši basketbalisti a to treba zvýrazniť, preukázali neutíchajúcu bojovnosť a snahu o zlom v tomto zápase, kde sa im dovtedy niektoré činnosti nedarili. Túto časť sme vyhrali 25:16 a získali tak rozhodujúci náskok. Hostia síce hrýzli aj vo štvrtej štvrtine, no nám zabrali Mižák s Janošovom, ktorí zaznamenali v záverečnej štvrtine po dvanásť bodov a aj vďaka ich presnosti sme zápas vyhrali. Skúsení hostia podali výborný výkon a preto je naše víťazstvo veľmi cenné," uviedol k zápasu prezident 1. BK D Michalovce Ladislav Janošov.

1. BK D Michalovce - UVL Košice 94:78 (41:43)
Štvrtiny: 19:15, 22:28, 25:16, 28:19
Strelci: Janošov ml. 29, Vl. Mitterpák a Mižák po 18, T. Mitterpák 12, Mir. Miháľ 9.

Juniori s dvoma vysokými prehrami

Okrem mužov 1. BK D Michalovce boli v hre o majstrovské body aj juniori 1. BK Michalovce. Tí v domácom dvojzápase privítali celky bojujúce o vrchné priečky v tabuľke a také boli aj ich výsledky. Mladí "Orli" totiž najskôr vysoko podľahli Karlovke Bratislava 52:97 a potom aj bratislavskému Interu 41:100. Juniori 1. BK Michalovce sa aj v najbližších zápasoch predstavia v domácej telocvični Gymnázia Pavla Horova, keď v sobotu 5. marca o 16.00 hod. privítajú celok Svitu a v nedeľu 6. marca o 11.00 hod. družstvo Banskej Bystrice.

1. BK Michalovce - Karlovka Bratislava 52:97 (19:44)
Štvrtiny: 11:22, 8:22, 9:24, 24:29.
Zostava a body 1. BK: S. Kováč 25, M. Demko 10, Pirkovský 9, Hitrík 4, Laurinčík 2, Jevočin 2, Novakovský, Pliško, Lustig, Podžuban.

1. BK Michalovce - Inter Bratislava 41:100 (19:62)
Štvrtiny: 9:26, 10:36, 6:23, 16:15.
Zostava a body 1. BK: S. Kováč 13, Laurinčík 9, M. Demko 7, Pirkovský 7, Jevočin 5, Novakovský, Pliško, Lustig, Podžuban.